Zakończenie eksperymentów na każdą porę roku

Dnia 17.06.2024 r. w ramach projektu "Eksperymenty na każdą porę roku " dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w ostatnim pokazie pt. "Letnie Laboratorium". Przedszkolaki odkrywały barwy i smaki lata. Dowiedziały się:
- dlaczego olej nie miesza się z wodą,
- jak przebić balon przy pomocy cytryny,
- jak sprawić aby balon nie pękł gdy go przyłożymy do ognia,
- jak sprawić aby kinder jajko wybuchło,
- co zrobić aby kukurydza zatańczyła.
- dlaczego nie należy mieszać coca-coli z mentosami
- na koniec poznały nową technikę mieszania kolorów.
Eksperymenty naukowe są świetnym sposobem na pielęgnowanie dziecięcej chęci poznawania i odkrywania świata.

2024-06-18 20:48

Dni Chojnowa 2024

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za uczestniczenie w sobotnim korowodzie!
Włoski klimat udzielił się wszystkim!
W niedzielę podczas Bambiniady nasze przedszkole reprezentowała grupa Pajacyki - gratulujemy wspaniałego występu!

2024-06-17 10:04

Wycieczka Słoneczek i Krasnali

W środę 12 czerwca przedszkolaki z grup "Słoneczka" i "Krasnale" wybrały się na wycieczkę do Alpakarni PleciAnki w Oborze. Dzieci miały okazję bawić się z alpakami, a także spędzić czas pełen radości i niezapomnianych wrażeń!

2024-06-17 10:02

Sprintem do Maratonu

"Ogólnopolski Bieg Przedszkolaków Sprintem do Maratonu"

W piątek 07.06.2024r. Przedszkole Miejskie nr 3 w Chojnowie po raz trzeci koordynowało wydarzenie Sprintem do Maratonu.
To jubileuszowa X edycja Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków, którego patronatem jest wydawnictwo "Bliżej Przedszkola".
Podczas tak wyjątkowej edycji nawiązano współpracę z Przedszkolem Miejskim nr 1 w Chojnowie, Przedszkolem "Skrzat" oraz Przedszkolem z czeskiego miasta partnerskiego Mnichowo Hradiště. Mimo dużej odległości wydarzenie zostało zsynchronizowane czasowo, a już niedługo podzielimy się fotorelacją z biegu naszych małych sąsiadów.
"Sprintem do Maratonu" to projekt, który ma na celu promować aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.
Przedszkolaki rozpoczęły imprezę wspólnym odśpiewaniem sportowej piosenki, a następnie Pani Agnieszka Radwańska przeprowadziła energiczną rozgrzewkę - dziękujemy serdecznie!
Nastąpiło zapalenie znicza olimpijskiego i każda grupa z numerami startowymi na koszulkach rozpoczęła biegi. Począwszy od najmłodszych wszystkie przedszkolaki dzielnie pokonywały odpowiedni dystans. Każdy biegł we własnym, indywidualnym tempie i zgodnie z własnymi możliwościami fizycznymi. W tym czasie, pozostałe dzieci dopingowały biegaczy i nagradzały koleżanki i kolegów brawami.
Mali maratończycy za swoje zmagania otrzymali pamiątkowe medale. Po takim wysiłku na każdego czekała przygotowana przez Panią Renatę Podłaszczyk przepyszna, orzeźwiająca lemoniada.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom "Sprintem do Maratonu".

Serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie przy projekcie kierujemy do:
- Rodziców i Pracowników PM3 oraz PM1
- Urzędu Miasta Chojnów
- Przychodni Miejskiej w Chojnowie (Pani Beacie i Sylwii)
- Firmy "Reklamy Halikowski"
- Sklepu "Hulanka"

#SprintemDoMaratonu #JubileuszSprintemDoMaratonu
#MnichowoHradiste

2024-06-08 18:32

Dzień Dziecka

W minioną środę z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkolaki wzięły udział w zabawach plenerowych, które poprowadzili animatorzy. Dzieci miały również okazję odbyć podróż w kosmos za sprawą kina sferycznego. Na koniec dzieci zajadały się lodami! Był to świetny dzień!

2024-06-08 18:30