Jesienne laboratorium

Dziś w ramach projektu "Eksperymenty na każdą porę roku", dzieci wzięły udział w pokazie pt. "Jesienne Laboratorium". Przedszkolaki odkrywały barwy jesieni. Dowiedziały się jak stworzyć kolorowy mech, chmurę deszczową, wulkan z dyni oraz latające błoto. Dodatkowo odkrywały tajemnicze wzory z białej kartki, kolorowały jesienna kolorowankę bez kolorowania, malowały jesienne liście wodą oraz sprawdzały, które z darów jesieni pływają, a które opadają na dno.

2023-10-26 13:04

Wizyta w piekarni

W minionym tygodniu grupa Pajacyki wybrała się z wizytą do piekarni Pana Stanisława Kryszczuka.
Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka.
Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.
Na koniec przedszkolaki zostały poczęstowane świeżym chlebem.
Dziękujemy panu Stanisławowi za miłe przyjęcie!

2023-10-26 13:03

Wizyta na Komisariacie

We wtorek grupy Pajacyki i Krasnale odwiedziły Komisariat Policji w Chojnowie. Dzieci dowiedziały się na czym dokładnie polega praca policjanta, jak dostać się do policji oraz jak należy unikać zagrożeń oraz jak ewentualnie na nie reagować. Mieliśmy również przyjemność zasiąść w policyjnym radiowozie, co najbardziej ucieszyło naszych przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy za oprowadzenie i ciekawe opowieści.
Życzymy bezpiecznej i przyjemnej służby!

2023-10-26 13:02

Projekt Bezpieczna Trójka

W piątek 13 października grupy Grzybki i Motylki wybrały się na Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu.
Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zwiedzaniu komendy, gdzie dowiedziały się czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich służba. Dzieci wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym.
Podczas wizyty, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu. Ogromną atrakcją dla dzieci było zwiedzanie miejsca odpoczynku policyjnych psów oraz poznanie suczek, które wabiły się Kiki i Forma.
Serdecznie dziękujemy za pouczające zajęcia, które odbyły się w ramach projektu "Bezpieczna Trójka".

2023-10-26 12:57

Wizyta Policjantów

W środę w ramach projektu "Bezpieczna Trójka" nasze przedszkole odwiedzili Policjanci z Komisariatu w Chojnowie w współpracy z Panią Karoliną Wójcik - Góralewską z Komendy Miejskiej w Legnicy.
Policja opowiedziała dzieciom o bezpieczeństwie związanym z różnymi sytuacjami w domu, w przedszkolu i na drodze.
Ogromną atrakcją dla przedszkolaków był Komisarz Lew oraz radiowóz, do którego mogły wsiąść.
Dziękujemy serdecznie za gadżety i pouczające zajęcia!

2023-10-17 20:07