Pasowanie na Przedszkolaka

1 grudnia odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z grup Misiaczki i Biedronki. Maluszki fantastycznie zaprezentowały piosenki, wiersze i tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Było to bardzo emocjonujące i wzruszające przeżycie.
Gratulujemy nowym przedszkolakom!

2023-12-27 16:37

Andrzejki

Andrzejki są czasem zabawy, wróżb i oczywiście lania wosku, z którego można przeczytać przyszłość. Mnóstwo radości z dzisiejszych, magicznych zabaw miały nasze przedszkolaki.
Dawno temu andrzejkowe przepowiednie traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka.
Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże...

2023-12-27 16:36

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia.
Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.
Nasze przedszkolaki również przedstawiły swoich pluszowych przyjaciół, a następnie wzięły udział w misiowych zabawach.

2023-12-27 16:19

Dokarmiamy ptaki zimą!

Zima to trudny czas dla ptaków.
W najchłodniejszej porze roku chcemy im pomóc - dokarmiając je, dlatego organizujemy zbiórkę karmy dla skrzydlatych przyjaciół.

Zapraszamy do udziału w tej akcji poprzez przynoszenie artykułów takich jak: słonecznik, płatki owsiane, płatki ryżowe, proso, czarnuszka, orzechy włoskie, ziemne niesolone, niekandyzowane owoce suszone, gotowe mieszanki tłuszczowo - nasienne w formie kul, dzwonków, itp.

Dokarmiając ptaki dzieci uczą się odpowiedzialności oraz dbania o środowisko naturalne. Takie działania dają przedszkolakom satysfakcję i wiele radości.

Dzięki NASZEJ POMOCY nakarmimy ptaki odwiedzające nasze karmniki w ogrodzie przedszkolnym.
DZIĘKUJEMY!

2023-12-27 16:18

Tydzień Życzliwości

Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech są na wagę złota. W czasie tego tygodnia przedszkolaki dowiedziały się czym jest życzliwość. Jak jest to cenna wartość i zawsze aktualna. Dzieci wzmacniały tą wartość uczestnicząc w różnego rodzaju działaniach. Częstowały uśmiechem i miłym słowem - wesołe buźki symbol uśmiechu dla każdego. Można było zerwać i przekazać komuś miłe słowa. Zrobić zdjęcie w fotobudce. Napisać lub namalować coś miłego na tablicy miłych słówek. W ostatnim dniu powstały również plakaty dotyczące życzliwości.
Świat pełen życzliwości byłby pięknym światem. Całego świata nie zmienimy, ale nasze światy, w których żyjemy owszem. Uczenie się teraz tego, co ważne może być początkiem budowania tych wartości!

2023-12-27 16:16