Pasowanie na Czytelnika 2023

W środę 7 czerwca najstarsze grupy: Krasnale, Pajacyki, Grzybki i Żabki wzięły udział w Pasowaniu na Czytelnika.
Wydarzenie organizowane co roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie zakańcza cykl spotkań przedszkolaków z paniami bibliotekarkami.
Uroczyście ślubując dzieci zostały pasowane na pełnoprawnych czytelników. Nie zabrakło podziękowań i występów.
Nasze przedszkole reprezentowała grupa Grzybki, która zaśpiewała piosenkę pt. W podróż z książką.
Uśmiech na twarzach dzieci wywołał również występ grupy teatralnej z SP 3 w Chojnowie.
Było to bajkowe widowisko!

2023-06-07 19:56

Sprintem do Maratonu

W poniedziałek 05.06.2023r. Przedszkole Miejskie nr 3 w Chojnowie wzięło udział w IX Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków" pt. Sprintem do maratonu". Patronatem wydarzenia jest wydawnictwo "Bliżej Przedszkola".
W tym roku do współpracy zaproszono Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne w Chojnowie oraz Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie. "Sprintem do Maratonu" to projekt, który ma na celu promować zdrowy styl życia i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz zachęcać do współpracy.
Uczestnicy imprezy wysłuchali historii powstania maratonu przygotowanej przez uczniów klasy Ib ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Następnie trenerzy Klubu Sportowego "Chojnowianka" przeprowadzili krótką rozgrzewkę. Przedszkolaki z numerami startowymi na koszulkach rozpoczęli wspólne biegi. Odległości zostały dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Łącznie udało się pokonać dystans 33300 m. Każda grupa z zapałem dopingowała biegnących kolegów z przedszkola. Mali maratończycy za swoje zmagania otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po takim wysiłku na każdego czekała butelka z wodą.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom "Sprintem do Maratonu".

Serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie przy projekcie kierujemy do:
- Rodziców i Pracowników PM 3
- Rady Rodziców PM 3
- KS Chojnowianka
- Małgorzaty Urody i klasy Ib z SP 3 w Chojnowie
- Przychodni Miejskiej w Chojnowie (Pani Gosi i Sylwii)
- Firmy "Reklamy Halikowski"
- Firmy MPJ INVEST
- Sklepu "Hulanka"

2023-06-06 10:11

Wycieczka Krasnali i Pajacyków

W piątek 02.06.2023r. grupy Krasnale i Pajacyki wybrały się na rewelacyjną wycieczkę do Pracowni Ceramicznej u Pani Agnieszki w Dobkowie.
Dzieci wzięły udział w warsztatach ceramicznych, na których lepili z gliny miseczki, kubki, zawieszki itp.
W ogrodzie przedszkolaki miały czas na zabawy ruchowe np. przeciąganie liny.
Dodatkową atrakcją było pieczenie nad ogniskiem kiełbasek na patyku.
Był to bardzo aktywnie i radośnie spędzony dzień !

2023-06-05 13:24

Dzień Dziecka 2023

W dniach 31.05 i 01.06. z okazji Dnia Dziecka na przedszkolaki czekało wiele atrakcji: dmuchany zamek, malowanie twarzy, giga bańki mydlane, wata cukrowa, modelowane balony, spotkanie z Chejsem i Myszką Mini oraz zabawy animacyjne, a wszystko to pod czujnym okiem nauczycieli i animatorek ze Stacja Zabawa.
Dla ochłody dzieci zjadły przepyszne lody.
Jeszcze raz Wszystkiego najlepszego kochane dzieci!

2023-06-05 13:23

Dzień Rodziny 2023

W dniach 25 - 26 maja przedszkolaki z PM 3 wystąpiły przed swoimi rodzicami w Miejskimi Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Wydarzenie połączyło dwa bardzo ważne święta Dzień Mamy i Dzień Taty. Pociechy poprzez śpiew, taniec oraz recytację wierszy obdarowały swych najbliższych najpiękniejszymi prezentami. Występy dały wszystkim dużo radości i wzruszenia.
Kochani Rodzice jeszcze raz przekazujemy Wam serdeczne życzenia, dużo zdrowia, pomyślności, cierpliwości i pociechy z Waszych dzieci.

2023-06-05 13:20