Olimpiada Sportowa

W piątek 12.05.2023r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie wzięły udział w zawodach sportowych pt. "Olimpiada sportowa". Koordynatorem wydarzenia była p. Daria Tkaczyszyn – Kałużna, która wraz ze wszystkimi pracownikami przedszkola dołożyła wszelkich starań aby impreza odbyła się w miłej i ciepłej atmosferze.

Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu, stwarzanie warunków do rozpowszechniania pozytywnego ducha współzawodnictwa oraz
tworzenie argumentów do nawiązywania kontaktów, więzi i współpracy z lokalną społecznością.
Zawody rozpoczął pokaz taneczny oraz pokaz z wykorzystaniem piłek przygotowany przez uczniów z SP4 pod przewodnictwem p. Marzeny Anton oraz Christiana Serkiesa. Następnie odbyła się rozgrzewka, po której każda z grup zaprezentowała swój okrzyk sportowy.
Sportowe zmagania nie mogły się odbyć bez złożenia ślubowania przez przedszkolaków zapewniając tym samy, że wszystkie konkurencje będą wykonywać uczciwie i dokładnie, nie zapominając o uśmiechu na twarzy i świetnej zabawie.
W tym duchu rozpoczęła się „Olimpiada Sportowa”.
Dzieci rywalizowały w takich konkurencjach jak: „Patelnia”, „Mini tor przeszkód”, „Kolorowa chusta”, itp.
W przerwie między konkurencjami dzieci zjadły słodkiego pączka zwiększając tym samy swoją energię do dalszej aktywności. Dodatkowo mogły się napić wody bądź lemoniady przygotowanej przez mamę Dawidka z grupy Misiaczki - p. Podłaszczyk.
Imprezę sportową zakończył pokaz różnorodnych baniek mydlanych.
Za udział w „Olimpiadzie Sportowej” wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz torby z prezentami (tj. piłka, długopisy kolorowe, bańki mydlane, balony, piłki, batony, chipsy jabłkowe, oraz gadżety reklamowe przekazane przez sponsorów min.: długopisy, smycze, kredki, bidony, odblaski, kolorowanki, notesy, naklejki, itp.)
Natomiast w przedszkolu na dzieci czekały: bramki piłkarskie i piłki do grania w piłkę nożną, stoliki ogrodowe, ogrodowy kosz do grania w koszykówkę, podstawki (bazy) do hula hop, pachołki, tyczki, woreczki gimnastyczne, szarfy, wstążki gimnastyczne.
Dodatkowo dzięki funduszom pozyskanym na rzecz organizacji olimpiady udało się zakupić stroje oraz gadżety taneczne: 17 granatowych spódniczek, 17 opasek z koralowymi kwitami, 17 krawatów granatowych, 6 krawatów czerwonych, 19 spódniczek zielonych, 19 opasek z zielona kokardą, 17 krawatów zielonych, 17 muszek zielonych, 17 muszek fioletowych, 17 spódniczek brzoskwiniowych, 15 koszulek czerwonych.
Dzięki tym akcesoriom wstępy dzieci będą jeszcze bardziej atrakcyjne.
Na rzecz imprezy sportowej zostały zakupione kubki papierowe, talerze papierowe oraz zestaw do robienia baniek mydlanych.
Dzieci wraz z pracownikami Przedszkola Miejskiego nr 3 serdeczne dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie „Olimpiady Sportowej”.
Wielkie brawa dla wszystkich, dzięki którym te zawody znakomicie się udały:

1. FHU Globus
33. Coloseum Boxing Chojnów

2023-05-12 20:00

Grzybki w Netto!

Dzisiaj grupa Grzybki wybrała się do marketu Netto.
Dzieci zostały oprowadzone po całym sklepie. Mogły zajrzeć do magazynu, zgnieść kartony, a nawet zamienić się w kasjerów i obsłużyć klientów. Na koniec przedszkolaki otrzymały słodkości.
Bardzo dziękujemy pracownikom sklepu za możliwość przyjrzenia się Ich pracy.

2023-05-11 12:42

Najpiękniejsze spotkanie !

Dzisiejszego ranka przedszkole odwiedziła Miss Dolnego Śląska 2022- Amelia Gągorowska.
Dzieci z uwagą wysłuchały bajek pt. Brzydkie Kaczątko i Królewna Śnieżka. Następnie posypało się mnóstwo pytań do naszego gościa. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polegają konkursy piękności oraz jakie plany na przyszłość ma nasza Miss. Dzieci otrzymały również cenną lekcje, iż nie sama uroda a inteligencja i bycie dobrym człowiekiem czyni nas pięknymi.
Na koniec każda grupa zapozowała do wspólnego zdjęcia z Panią Amelią.
Bardzo serdecznie dziękujemy za wizytę!

2023-05-08 13:18

Lekcje biblioteczne

Najstarsze grupy w przedszkolu (Pajacyki, Krasnale, Żabki oraz Grzybki) uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.

2023-05-08 12:38

Nasze Barwy Ojczyste!

W minionym tygodniu dzieci z grupy Żabki gościły w Niepublicznym Przedszkolu Terapeutycznym w Chojnowie. Wspólne zajęcia odbyły się pod hasłem "Nasze Barwy Ojczyste".
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

2023-05-08 12:32