Nasze przedszkole odwiedziła Pani Anna Grzywacz, która wraz z synami w ramach projektu "Bezpieczna Trójka" opowiedziała o bezpieczeństwie podczas uprawiania sportów takich jak np. sztuka walki Taekwondo. Pani Ania zaznaczyła jak ważna jest rozgrzewka oraz odpowiedni sprzęt chroniący nasze ciało przed kontuzjami. Na koniec chętne dzieci miały okazję spróbować sił w kopnięciu w przód.
Bardzo dziękujemy za tak interesujące zajęcia.

2023-12-27 16:12

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dnia 17 listopada dzieci z grup Żabki i Pajacyki obchodziły Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzieci podjęły szereg działań próbując zrozumieć czym jest tolerancja. Uczyły się prawidłowych postaw społecznych, akceptowania odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności oraz uczuć. Przedszkolaki układały obrazek z napisem tolerancja.
Wskazywały w czym są do siebie podobni, czym się różnią. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły zabawy umożliwiające doświadczanie problemów osób niepełnosprawnych. Otrzymały utrudnienia, z którymi wykonywały określone zadania. Wszystko po to, aby mogły doświadczyć i zrozumieć potrzeby tych osób. Działania miały na celu kształtowanie postaw tolerancji, akceptacji i wrażliwości dzieci. Na zakończenie przedszkolaki namalowały własne portrety i wykonały wspólne drzewo. Można tu przytoczyć słowa ks. J. Twardowskiego "Gdyby wszyscy byli do siebie podobni i wszyscy mieli to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny".

2023-12-27 16:08

22 listopada obchodzony jest Dzień Kredki

Grupy Biedronki, Słoneczka i Żabki uczciły ten dzień świetną zabawą.
Rysowanie kredkami to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Za pomocą kredki najmłodsi uczą się twórczego myślenia oraz mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.

2023-12-27 16:07

Z okazji Światowego Dnia Seniora, grupy Słoneczka i Motylki odwiedziły dziś Dolnośląski Ośrodek Pielęgnacyjno- Rehabilitacyjny. Dzieci wystąpiły z utworami o treści patriotycznej.
Nie zabrakło momentów wzruszenia oraz radości.
Przedszkolaki obdarowały podopiecznych ośrodka słodkościami oraz upominkami.
Na ręce pracowników złożono również obraz w podzięce za codzienną pracę.

2023-12-27 16:01

Drodzy Rodzice,
Dziękujemy za uczestnictwo dzieci i Państwa w 24 h stadionowym biegu ultra charytatywnym dla p. Danieli. Wynik jaki przebiegły dzieci z rodzinami startującymi od godziny 10.00 to blisko 300 km.
Wśród naszych pracowników:
p. Anna Baszczyj pokonała - 80,8 km,
p. Daria Tkaczyszyn Kałużna pokonała- 80,8 km,
p. Dorota Hus pokonała- 10 km
p. Hanna Nowacka pokonała - 10 km.
Całkowita suma pokonanych kilometrów to 5153,94 co daje 5153,94 zł na pomoc dla p. Danieli.
To nasz wspólny sukces!
Dziękujemy!

Serdeczne podziękowania przesyłamy również dla Urzędu Miasta i firmie DG Pack za przekazanie drobnych upominków: flagi, cukierki i naklejki dla dzieci za udział w biegu!

2023-12-27 15:55