Dzień szpinaku

26 marca to Dzień Szpinaku, z tej okazji w przedszkolu królował kolor zielony.
Przedszkolaki dowiedziały się mnóstwo informacji na temat szpinaku i innych zielonych warzyw oraz owoców, które dostarczają nam wartościowych witamin.
Dzieci wzięły również udział w zielonym, zagadkowym torze "Co to za owoc lub warzywo?"
Menu tego dnia było także w zielonych akcentach.

2024-04-12 07:11

Dzień wody

22 marca obchodzony jest Dzień Wody - w tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenia dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą poprzez np. eksperymenty.

2024-04-12 07:09

Zajęcia z goglami VR

W grupie Krasnale, Żabki i Pajacyki, odbyły się niezwykłe warsztaty z wykorzystaniem technologii gogli VR.
Warsztaty prowadzone były przez przedstawicieli Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Dzieci miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach bawiąc się fantastycznie i odkrywając świat w zupełnie nowy sposób. Za aktywny udział w warsztatach każdy przedszkolak otrzymał dyplomy oraz małe upominki, co dodatkowo umiliło im ten wyjątkowy dzień. Ponadto, młodsze grupy naszego przedszkola miały również okazję spotkać Strefusia - maskotkę Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - radość najmłodszych przedszkolaków była nieoceniona

2024-04-12 07:06

Wiosno, witaj nam!
W pierwszy dzień wiosny przedszkolaki w kolorowych strojach radośnie śpiewały, by przywitać wyczekiwaną porę roku. Panie przedstawiły wiosenny teatrzyk, a na koniec symbolicznie została spalona Marzanna. Oby zima do nas nie powróciła!
21 marca obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. To symbol solidarności z osobami z zespołem Downa. Dopełnieniem obchodów tego Święta jest założenie dwóch niepasujących skarpetek jako integracji z tymi ludźmi oraz zwiększenie tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych.
Taki był też cel konkursu pt. Skarpetkowa pacynka, którego podsumowanie odbyło się właśnie wczoraj.
Nagrody dla zwycięzców wręczyli Madzia i Eryk - uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie wraz z terapeutką, Panią Agnieszką. Dziękujemy za przybycie!

2024-04-12 06:55

Szkolenie z pierwszej pomocy

Najstarsza grupa Motylki wzięła udział w kampanii społecznej "Nie bójmy się ratować", w ramach której team z BHPE przeprowadził szkolenie z podstaw pierwszej pomocy.
Dzieci poprzez świetną zabawę wiele się nauczyły, co może w przyszłości pomóc każdemu z nas!
Grupa otrzymała certyfikaty oraz upominki.
Serdecznie dziękujemy Pani Ani oraz Panu Grzegorzowi za świetnie przeprowadzone szkolenie

2024-04-12 06:52