25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia.
Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.
Nasze przedszkolaki również przedstawiły swoich pluszowych przyjaciół, a następnie wzięły udział w misiowych zabawach.

2023-12-27 16:19

Dokarmiamy ptaki zimą!

Zima to trudny czas dla ptaków.
W najchłodniejszej porze roku chcemy im pomóc - dokarmiając je, dlatego organizujemy zbiórkę karmy dla skrzydlatych przyjaciół.

Zapraszamy do udziału w tej akcji poprzez przynoszenie artykułów takich jak: słonecznik, płatki owsiane, płatki ryżowe, proso, czarnuszka, orzechy włoskie, ziemne niesolone, niekandyzowane owoce suszone, gotowe mieszanki tłuszczowo - nasienne w formie kul, dzwonków, itp.

Dokarmiając ptaki dzieci uczą się odpowiedzialności oraz dbania o środowisko naturalne. Takie działania dają przedszkolakom satysfakcję i wiele radości.

Dzięki NASZEJ POMOCY nakarmimy ptaki odwiedzające nasze karmniki w ogrodzie przedszkolnym.
DZIĘKUJEMY!

2023-12-27 16:18

Tydzień Życzliwości

Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech są na wagę złota. W czasie tego tygodnia przedszkolaki dowiedziały się czym jest życzliwość. Jak jest to cenna wartość i zawsze aktualna. Dzieci wzmacniały tą wartość uczestnicząc w różnego rodzaju działaniach. Częstowały uśmiechem i miłym słowem - wesołe buźki symbol uśmiechu dla każdego. Można było zerwać i przekazać komuś miłe słowa. Zrobić zdjęcie w fotobudce. Napisać lub namalować coś miłego na tablicy miłych słówek. W ostatnim dniu powstały również plakaty dotyczące życzliwości.
Świat pełen życzliwości byłby pięknym światem. Całego świata nie zmienimy, ale nasze światy, w których żyjemy owszem. Uczenie się teraz tego, co ważne może być początkiem budowania tych wartości!

2023-12-27 16:16

Nasze przedszkole odwiedziła Pani Anna Grzywacz, która wraz z synami w ramach projektu "Bezpieczna Trójka" opowiedziała o bezpieczeństwie podczas uprawiania sportów takich jak np. sztuka walki Taekwondo. Pani Ania zaznaczyła jak ważna jest rozgrzewka oraz odpowiedni sprzęt chroniący nasze ciało przed kontuzjami. Na koniec chętne dzieci miały okazję spróbować sił w kopnięciu w przód.
Bardzo dziękujemy za tak interesujące zajęcia.

2023-12-27 16:12

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Dnia 17 listopada dzieci z grup Żabki i Pajacyki obchodziły Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzieci podjęły szereg działań próbując zrozumieć czym jest tolerancja. Uczyły się prawidłowych postaw społecznych, akceptowania odmienności innych ludzi, poszanowania cudzej godności oraz uczuć. Przedszkolaki układały obrazek z napisem tolerancja.
Wskazywały w czym są do siebie podobni, czym się różnią. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły zabawy umożliwiające doświadczanie problemów osób niepełnosprawnych. Otrzymały utrudnienia, z którymi wykonywały określone zadania. Wszystko po to, aby mogły doświadczyć i zrozumieć potrzeby tych osób. Działania miały na celu kształtowanie postaw tolerancji, akceptacji i wrażliwości dzieci. Na zakończenie przedszkolaki namalowały własne portrety i wykonały wspólne drzewo. Można tu przytoczyć słowa ks. J. Twardowskiego "Gdyby wszyscy byli do siebie podobni i wszyscy mieli to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny".

2023-12-27 16:08