Grupa Biedronki wykonała kule dla ptaków ze smalcu i ziaren. Była to okazja do przeprowadzenia zajęć sensorycznych - prawie wszystkie dzieci poczuły pierwszy raz zapach smalcu (który nie wszystkim się spodobał) oraz własnoręcznie musiały uformować kulę. Dodatkowo dzieci poznały sposoby dokarmiania ptaków zimą.

2023-12-27 16:43

Zgodnie z tradycją 6 grudnia dzieci odwiedził Mikołaj!
Przedszkolaki od rana wyczekiwały gościa, zastanawiając się czy przyniesie prezenty.
Po przybyciu Mikołaja każda grupa zaprezentowała wierszyk lub piosenkę przygotowaną specjalnie dla Niego. Zachwycony Mikołaj rozdał wszystkim upominki.
Radość na twarzach maluchów była nieoceniona!

2023-12-27 16:41

Dzień Górnika

Z okazji Barbórki dzieci miały przyjemność zapoznać się z zawodem górnika.
Najmłodsze przedszkolaki odwiedził Pan Janusz - tata Julci z grupy Biedronki. Z wizytą u starszaków był Pan Mateusz - tato Hani z grupy Motylki, zaś grupy przy SP 4 spotkały się z Panem Grzegorzem - tatą naszej absolwentki Julki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Panom za poświęcony czas, przygotowanie do zajęć i prezenty.
Wszystkim górnikom życzymy tyle samo wyjazdów co i zjazdów. Szczęść Boże!

2023-12-27 16:39

Pasowanie na Przedszkolaka

1 grudnia odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z grup Misiaczki i Biedronki. Maluszki fantastycznie zaprezentowały piosenki, wiersze i tańce. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Było to bardzo emocjonujące i wzruszające przeżycie.
Gratulujemy nowym przedszkolakom!

2023-12-27 16:37

Andrzejki

Andrzejki są czasem zabawy, wróżb i oczywiście lania wosku, z którego można przeczytać przyszłość. Mnóstwo radości z dzisiejszych, magicznych zabaw miały nasze przedszkolaki.
Dawno temu andrzejkowe przepowiednie traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka.
Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże...

2023-12-27 16:36