Aktualności

Szkółka Zębowa

1 grudnia dzieci z grup Żabki oraz Pajacyki wzięły udział w w warsztatach stomatologicznych przeprowadzonych przez Panią higienistkę stomatologiczną. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak prawidłowo dbać o zęby, aby były zdrowe. Ćwiczyły szczotkowanie na specjalnych słonecznych modelach zębowych. Dzieci zapoznały się z zawodem dentysty oraz przebiegiem badania stomatologicznego. Poznały, które produkty są najzdrowsze dla zębów, a które mogą spowodować powstanie próchnicy. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz akcesoria dentystyczne.

2022-12-02 08:35

Andrzejki

30. listopada to magiczny dzień dla naszych przedszkolaków. Jak co roku podtrzymaliśmy obyczaje związane z "Andrzejkami". Dzieci z uśmiechem na twarzy brały udział w konkursach, zabawach i wróżbach. Nie zabrakło tradycyjnego lania wosku - w grupie Żabki tę zabawę poprowadziła mama Anitki, Pani Ewelina. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

2022-11-30 19:18

Warsztaty świąteczne grup Grzybki i Żabki

W ubiegły piątek grupy Grzybki i Żabki udały się do Centrum Edukacji i Przygody Wokini, gdzie wzięły udział w warsztatach pt. "Świąteczna Przygoda". Dzieci odkryły kulinarne tajniki wigilijnych potraw oraz polskich zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. W trakcie warsztatów przedszkolaki wysłuchały świątecznych opowieści oraz wspólnie kolędowały. Najsmaczniejszym punktem spotkania była degustacja własnoręcznie lepionych pierogów. Był to wyjątkowo udany dzień!

2022-11-28 15:50

Dzień Pluszowego Misia

25. listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każde dziecko przyniosło do przedszkola ulubionego pluszaka. 🧸 Przedszkolaki poznały historię powstania słynnej maskotki oraz dowiedziały się kilku ciekawostek o prawdziwych niedźwiedziach 🐻 W grupach wykonano różnorodne prace plastyczne, odbyły się konkursy i tańce. Był to bardzo wesoły, pełen misiowej zabawy dzień 🙂🧸

2022-11-25 17:24

Muzyczne spotkanie

Muzyczne spotkanie Filharmonii Jeleniogórskiej pt. Vademecum młodego Patrioty 🇵🇱🎶

2022-11-25 17:22

serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie