Odwiedziny Żołnierza

Dnia 6 listopada grupę Biedronki odwiedził żołnierz że Świętoszowa Rafał Kałużny. Podczas wizyty opowiedział przedszkolakom o swojej służbie, zaprezentował mundur polowy oraz pokazał podręczne wyposażenie żołnierza. Maluchy miały możliwość przymierzyć żołnierskie nakrycia głowy, maskę przeciwgazową oraz kamizelkę taktyczną. Bardzo dziękujemy Panu Rafałowi za ciekawe spotkanie.

2018-11-06 20:39

Wizyta Pana Doktora

31.10.2018 „Żabki” wraz z „Pajacykami” zaprosiły bardzo ważnego gościa, Pana doktora Mateusza Chełmowskiego. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do dbania o własne zdrowie i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad właściwego odżywiania, regularnego ruchu (także na świeżym powietrzu), zachowania higieny (zwłaszcza rąk), właściwego doboru ubioru. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia stetoskopu oraz posłuchania bicia swojego serca. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, z zainteresowaniem słuchały wypowiedzi o pracy lekarza. Dzieliły się doświadczeniami odnośnie chorób, które przebyły oraz mówiły o dolegliwości ich bliskich. Dowiedziały się, jak nazywają się poszczególni lekarze oraz czym się zajmują, a także w jakim celu wypisuje się receptę i gdzie można ją zrealizować. Ponownie usłyszały, że nie mogą brać leków samodzielnie lecz jedynie te podane im przez bliskich. Lekarz pochwalił to, jak dzieci uważnie słuchały i jak wiele już wiedzą na temat związany ze zdrowiem. W nagrodę za uwagę i aktywność wręczył wszystkim kolorowe naklejki oraz kolorowanki. Od nas w podziękowaniu za wizytę otrzymał niespodziankę i gromkie brawa. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłości wizyta dzieci w gabinecie lekarskim będzie przebiegała równie pozytywnie.

2018-11-06 20:32

Wizyta w Urzędzie Poczty Polskiej

12.10.2018 „Żabki” wraz z „Pajacykami” udały się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej. Bardzo serdecznie przywitała nas Pani naczelnik, która troskliwie się nami zajęła i oprowadziła po różnych zakątkach budynku. Na początku byliśmy w miejscu, gdzie segreguje się listy. Widzieliśmy specjalne półeczki, a także duże worki, w których znajdowały się posortowane listy. Następnie udaliśmy się do pomieszczenia, w którym swoje stanowiska pracy mają listonosze, gdzie mogliśmy poznać panie oraz panów, którzy przynoszą listy do naszych domów. Niektórzy z nich dobrze nas znają. Kolejnym miejscem, które odwiedziły dzieci była duża sala dla klientów poczty. Wszystkiego byliśmy ciekawi i zawsze uważnie słuchaliśmy tego, co opowiada nam Pani naczelnik. Był też czas na przymierzanie czapki i torby listonosza. Otrzymaliśmy prezenty, za które serdecznie dziękujemy. Teraz wiemy już, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna.

2018-11-06 20:27

Misiaczki i Słoneczka na balu "Halloween"

31 października grupy "Misiaczki" i "Słoneczka" urządziły wspólny bal. Dzieci poznały tradycje zabawy Halloween oraz wzięły udział w "strasznym" pokazie mody. Odbyła się również zabawa badawcza z dynią w roli głównej "Halloween". Grupy chętnie brały udział w zajęciach i świetnie bawiły się przy muzyce.

2018-11-04 12:58

Wizyta Klubu Psich Zaprzęgów "Sfora" Chojnów

w dniu 25 października na zaproszenie grupy "Biedronki" nasze przedszkole odwiedził Klub Psich Zaprzęgów "Sfora" Chojnów. Cztery pieski rasy husky: Hades, Juka, Elza i Hacziko wywarły ogromne wrażenie na dzieciach. Opiekunowie piesków opowiedzieli o treningach ze zwierzętami, sprzęcie zaprzęgowym oraz bezpieczeństwie w kontaktach z psami. Całe przedszkole dziękuje serdecznie za przybycie i życzy dalszych sukcesów w nadchodzących zawodach!

2018-10-26 09:59