Konkurs "Tu wszędzie jest moja ojczyzna"

Wyróżnienie w konkursie "Tu wszędzie jest moja ojczyzna" organizowanym przez Przedszkole w Goliszowie odebrały krasnale: Hania Czesławska, Jula Jóźwiak oraz Hubert Rękoś. Dodatkowo za udział otrzymali dyplomy. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, oglądały również projekcję multimedialną pt. "Bocian mieszkaniec naszej ojczyzny". Gratulujemy :)

2018-12-03 21:27

XIX EDYCJA GÓRY GROSZA

W terminie od 26.11.2018 do 02.01.2019 r. trwa XIX edycja Góry Grosza. Zebrane pieniądze przekazane są na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Zachęcamy do wspierania akcji - już 1 mały grosz może pomóc!

2018-11-26 11:14

Odwiedziny królika Bogusława

Grupę "Biedronki" odwiedzili Państwo Rzeźnikiewicz wraz z Bogusławem. Rodzice i Maja opowiedzieli o zwyczajach Bogusia - co je, dlaczego ma duże uszy oraz czego nie należy robić opiekując się nim. Dodatkowo p. Agnieszka przeczytała przedszkolakom bajkę pt. " Królik Franek". Wizytę zakończono rozdaniem prezentów przez Maję: kolorowankę oraz słodki upominek dla każdego dziecka. Dziękujemy Państwu Rzeźnikiewicz !

2018-11-26 10:59

Poznaje świat eksperymentów!

W poniedziałek 19 listopada grupy "Grzybki" i "Słoneczka" miały zaszczyt gościć Panią Annę Putyre - babcię Hani z grupy "Grzybki". Pani Ania wraz ze swą małą asystentką wprowadziła dzieci w świat eksperymentów fizycznych i chemicznych. Dzieci pod ogromnym wrażeniem obserwowały każdy krok wykonywany przy danym doświadczeniu. Przedszkolaki widziały m.in. pokaz takich eksperymentów jak: ziejące kolorowym ogniem smoki, zagubione jeże, flagę Polski, start rakiety oraz skaczące jajko. Były to bardzo interesujące zajęcia, które na długo utkwią w pamięci dzieci. Gorąco dziękujemy!

2018-11-25 20:15

Co to jest dogoterapia?

Odpowiedź na to pytanie mogły usłyszeć dzieci z PM nr 3. Dnia 15 listopada w odwiedziny do przedszkolaków przybyli Państwo Anna i Bogumił Baczmańscy - właściciele hodowli psów rasy Siberian Husky "Wierzchowickie Wzgórze". Dzieci miały możliwość pogłaskania piesków, przytulenia się, przełamania strachu. Dowiedziały się ciekawych informacji o "pracy" tych zwierząt - ważnej funkcji jaką wykonują na co dzień oraz o bezpieczeństwie w kontaktach z obcymi czworonogami. Dziękujemy bardzo serdecznie za tak miłą i pouczającą wizytę! Szczegółowe informację o dogoterapii można uzyskać na stronie internetowej www.dogoterapia.mbest.pl

2018-11-25 19:31