Pasowanie na Przedszkolaka "Biedroneczek"

Dnia 9 listopada grupa "Biedronki" wzięła udział w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały program artystyczny wszystkim zaproszonym gościom. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Biedronki były pogodne, radosne oraz dumne, że zostały prawdziwymi przedszkolakami. Pani Ewa Kałużna za pomocą specjalnego - magicznego ołówka dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery.

2018-11-20 20:57

Jestem Polką i Polakiem!

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 uczestniczyły w uroczystych obchodach 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Przedszkolaki z flagami i akcentami barwach narodowych śpiewały piosenkę oraz hymn godnie reprezentując nasze przedszkole i miasto.

2018-11-09 14:56

Uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych

W środę 7 listopada z okazji zbliżającej się rocznicy Niepodległości Polski grupa "Słoneczka" wybrała się pod obelisk. Dzieci wysłuchały treści zapisanej na pomniku i zapaliły znicza, by uczcić pamieć wszystkich Żołnierzy, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

2018-11-08 20:41

Pamiętajmy o Weteranach

Z okazji zbliżającej się rocznicy Niepodległości Polski "Grzybki" postanowiły zagłębić się w historię naszego kraju. 6 listopada grupę odwiedził pradziadek Justynki - Podporucznik Czesław Bielawski. Dzieci usłyszały różne historie z czasów II wojny światowej oraz Polski powojennej. Pan Czesław opowiedział o swoim dzieciństwie, nauce, przesiedleniach. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć zdjęcia m.in. Cmentarza Orląt oraz przyjrzeć się medalom Weterana. Były żołnierz zachęcał dzieci do dbania o polskie dobra, szanowania swej ojczyzny. Grupa w podziękowaniu za wizytę przekazała skromny dyplom uznania oraz zaśpiewała piosenkę "Co to jest niepodległość?" Jeszcze raz dziękujemy za piękną historyczną lekcje i słodki poczęstunek. Życzymy jeszcze długich lat w zdrowiu :)

2018-11-06 21:19

Żołnierskie opowieści...

Podporucznik Artur Reichert i chorąży Jan Liczner w ramach projektu "Od Rycerza do Żołnierza" gościli w naszym przedszkolu. Elementy musztry i życia w mundurze wzbudziły ciekawość dzieci. Gospodarze uraczyli gości piosenką i wykazali się wiedzą na pytanie "Co to jest niepodległość?" Dziękujemy serdecznie.

2018-11-06 20:50