Poznaje świat eksperymentów!

W poniedziałek 19 listopada grupy "Grzybki" i "Słoneczka" miały zaszczyt gościć Panią Annę Putyre - babcię Hani z grupy "Grzybki". Pani Ania wraz ze swą małą asystentką wprowadziła dzieci w świat eksperymentów fizycznych i chemicznych. Dzieci pod ogromnym wrażeniem obserwowały każdy krok wykonywany przy danym doświadczeniu. Przedszkolaki widziały m.in. pokaz takich eksperymentów jak: ziejące kolorowym ogniem smoki, zagubione jeże, flagę Polski, start rakiety oraz skaczące jajko. Były to bardzo interesujące zajęcia, które na długo utkwią w pamięci dzieci. Gorąco dziękujemy!

2018-11-25 20:15

Co to jest dogoterapia?

Odpowiedź na to pytanie mogły usłyszeć dzieci z PM nr 3. Dnia 15 listopada w odwiedziny do przedszkolaków przybyli Państwo Anna i Bogumił Baczmańscy - właściciele hodowli psów rasy Siberian Husky "Wierzchowickie Wzgórze". Dzieci miały możliwość pogłaskania piesków, przytulenia się, przełamania strachu. Dowiedziały się ciekawych informacji o "pracy" tych zwierząt - ważnej funkcji jaką wykonują na co dzień oraz o bezpieczeństwie w kontaktach z obcymi czworonogami. Dziękujemy bardzo serdecznie za tak miłą i pouczającą wizytę! Szczegółowe informację o dogoterapii można uzyskać na stronie internetowej www.dogoterapia.mbest.pl

2018-11-25 19:31

Pasowanie na Przedszkolaka "Biedroneczek"

Dnia 9 listopada grupa "Biedronki" wzięła udział w uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały program artystyczny wszystkim zaproszonym gościom. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Biedronki były pogodne, radosne oraz dumne, że zostały prawdziwymi przedszkolakami. Pani Ewa Kałużna za pomocą specjalnego - magicznego ołówka dokonała pasowania każdego przedszkolaka. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery.

2018-11-20 20:57

Jestem Polką i Polakiem!

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 uczestniczyły w uroczystych obchodach 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Przedszkolaki z flagami i akcentami barwach narodowych śpiewały piosenkę oraz hymn godnie reprezentując nasze przedszkole i miasto.

2018-11-09 14:56

Uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych

W środę 7 listopada z okazji zbliżającej się rocznicy Niepodległości Polski grupa "Słoneczka" wybrała się pod obelisk. Dzieci wysłuchały treści zapisanej na pomniku i zapaliły znicza, by uczcić pamieć wszystkich Żołnierzy, którzy walczyli o wolność naszego kraju.

2018-11-08 20:41