PIRAMIDA  ŻYWIENIA  PRZEDSZKOLAKA


INFORMUJEMY , ŻE  NASZE  PRZEDSZKOLE  PRZYSTĄPIŁO  DO  AKCJI  PIRAMIDA  ŻYWIENIA  PRZEDSZKOLAKA .Akademia Zdrowego Przedszkolaka

 

 


Akademia Zdrowego Przedszkolaka stanowi cykl akcji prozdrowotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest organizowana przez firmę Lionfitness w ramach kilkustopniowego programu edukacyjnego, skierowanego do przedszkoli.

Skąd pomysł na zorganizowanie Akademii Zdrowego Przedszkolaka? Udowodnione jest, że okres edukacji przedszkolnej to czas kształtowania się nawyków dziecka, które będą rzutowały na całe jego przyszłe życie. Warto zadbać o to, by były one właściwe i zdrowe. Nasza Akademia będzie się składała z kilku akcji tematycznych, skoncentrowanych wokół zdrowia i bezpieczeństwa przedszkolaków. Pokażemy dzieciom, ich rodzicom oraz wychowawcom przedszkolnym, jak zdrowo się odżywiać, jak dbać o bezpieczny wypoczynek dziecka w czasie wakacji, jak zapobiegać wiosennym alergiom oraz minimalizować ich skutki, a także jak dbać o odporność dzieci w okresie wzmożonej zapadalności na grypę i przeziębienia (jesień/zima). Akademia Zdrowego Przedszkolaka będzie objęta patronatem największych instytucji związanych z profilaktyką zdrowia oraz jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Nasze akcje będą miały charakter ogólnopolski, będą szeroko nagłośnione medialnie, a udział w nich weźmie kilka tysięcy placówek z całego kraju. Zadbajmy wspólnie o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci!

 

Piramida Żywienia Przedszkolaka to pierwsza z szeregu akcji naszej Akademii, koncentrująca się na zdrowym żywieniu maluchów. 

Akcja ma na celu pokazanie rodzicom, wychowawcom przedszkolnym oraz samym dzieciakom, jak zastąpić niezdrowe produkty żywnościowe w codziennej diecie równie smacznymi, ale wartościowymi. Wspólnie, poprzez edukacyjne gry i zabawy, możemy osiągnąć niezwykłe efekty! Dlaczego akcja Piramida Zdrowego Żywienia jest ważna i potrzebna? Badania i statystyki przeprowadzane w ostatnich latach przez naukowców w Polsce i na świecie są naprawdę zatrważające. W Polsce otyłych chłopców jest trzy razy więcej niż 40 lat temu, a dziewczynek aż jedenaście razy więcej! – wynika z badań warszawskiego Instytutu Żywności i Żywienia. Blisko 20% dzieci w wieku przedszkolnym ma nadwagę, czego przyczyną są złe nawyki żywieniowe i brak ruchu, nie uwarunkowania genetyczne – alarmują naukowcy na łamach „American Heart Journal". Poprzez Piramidę Żywienia Przedszkolaka chcemy poruszyć ważny problem, jakim jest zdrowe odżywianie dzieci. Mamy nadzieję, że akcja ta będzie sygnałem dla wychowawców i rodziców do dalszego wdrażania zasad zdrowego żywienia w codziennym życiu.


  Na stronie internetowej  :

www.http://zdrowyprzedszkolak.pl/  zamieszczone są materiały informacyjne o naszej akcji.
  
    
 (szerokość: 190 / wysokość: 190)(szerokość: 190 / wysokość: 221)(szerokość: 190 / wysokość: 179)(szerokość: 225 / wysokość: 225)(szerokość: 190 / wysokość: 190)(szerokość: 190 / wysokość: 173) (szerokość: 190 / wysokość: 184)(szerokość: 190 / wysokość: 190)
serwis jest częścią portalu miejskiego www.chojnow.eu przygotowanego przez MEDIART (w CMS) © przy współudziale Urzędu Miejskiego w Chojnowie