!!!! APEL DO RODZICÓW !!!!

Drodzy Rodzice,

z coraz większym niepokojem obserwujemy wśród dzieci z naszego przedszkola fascynację słynną ostatnio zabawką Huggy Wuggy. Ten niebieski pluszak z pozoru wygląda na niewinnego i uśmiechniętego stworka, jednak rzeczywistość jest całkiem inna. Najbardziej niepokojące jest to, że dzieciaki doskonale wiedzą kim jest Huggy Wuggy.

A więc drodzy rodzice: kim on jest i skąd się wziął?

Huggy Wuggy jest postacią z gry Poppy's Playtime, która jest przeznaczona dla osób powyżej 16. roku życia. Zabawka ta przytula swoje ofiary tylko po to, żeby je zabić, czerwień na jego twarzy i zębach symbolizuje krew jego ofiar. I niestety, zabawka ta zdobywa coraz większą popularność wśród naszych najmłodszych. Na podstawie tej gry w Internecie powstało wiele przerażających treści przepełnionych agresją i przemocą, które Wasze dzieci mogą znaleźć bez problemu na ogólnodostępnych serwisach internetowych, takich jak Youtube czy Tiktok (pamiętajmy, że dostęp do nich powinny mieć dzieci powyżej 13. roku życia).

Przedszkolaki coraz częściej przynoszą do grup plecaki, piórniki czy pluszaki z postacią Huggy'iego. Zabawki te można kupić już niemalże wszędzie: w sklepach czy na straganach nadmorskich, nie brakuje także kolorowanek, ubrań czy innych gadżetów z wizerunkiem niebieskiego stwora. Jednak nasze dzieci, dzieci w wieku przedszkolnym, w żadnym wypadku nie są gotowe na takie treści, przede wszystkim dlatego, że nie potrafią jeszcze w pełni odróżnić fikcji od świata rzeczywistego. Ich rozwój polega na doświadczaniu, naśladowaniu, w ten właśnie sposób zdobywają nowe umiejętności, a co mają zrobić, gdy  ich mały świat jest przesycony agresywnymi zachowaniami postaci z filmików i gier?? Dzieci nie mają takich narzędzi, aby bezpiecznie radzić sobie z takimi treściami, co może wpłynąć na zwiększoną agresję wśród nich lub nasilony lęk.

Bardzo niepokoi nas to, co zauważamy w przedszkolu. Nie chodzi tylko o same filmy z Huggy'm Wuggy'm, dzieci oglądają masę różnych, coraz brutalniejszych przepełnionych agresją filmików, które później próbują odtwarzać podczas zabaw. Dzieci doskonale znają serial Squid Game, przepełniony przemocą i śmiercią, który jest przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia. Co więcej, okazuje się, że wiele dzieci ogląda ten serial nie tylko za przyzwoleniem rodziców, ale nawet wspólnie z nimi.

Drodzy Rodzice,  kontrolujcie treści, które docierają do Waszych dzieci. Kontrolujcie to, co oglądają przedszkolaki. Pozwólmy im cieszyć się beztroskim dzieciństwem i pozwólmy im prawidłowo się rozwijać. Chrońmy je przed tym, czego jeszcze nie rozumieją. Nie niszczmy ich małego świata.

Gdyby ktoś z Państwa nie wiedział o kim mowa powyżej, zachęcamy do zapoznania się z tym, co otacza nasze dzieci:

hag (szerokość: 375 / wysokość: 375)