Prąd nie taki straszny dla "Krasnali"

W piątek 17 listopada grupa "Krasnali" spotkała się z tatem Maćka i Piotrka Rybczyńskich. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących prądu, wspólnie wykonali kilka eksperymentów, w tym obwód zamknięty. Grupa zapamiętała, iż dzieciom nie wolno bawić się prądem, lecz nie należy się go też bać. "Krasnale" dziękują serdecznie za pouczające spotkanie :)

2017-11-21 20:45

Czytanie bajki u "Grzybków"

16 listopada grupę "Grzybków" odwiedził tato Wiktora. Pan Adrian przeczytał dzieciom bajkę pt. Smerfomaszynka-pogodynka. Następnie dzieci pokolorowały wybranego przez siebie smerfa. Pan Adrian opowiedział również dzieciom o miejscu swojej pracy, czyli kantorze. Grupa przypomniała sobie nominały pieniężne oraz niektóre z obowiązujących walut. Na koniec wszyscy dostali słodki poczęstunek. "Grzybki" bardzo dziękują tacie Wiktora za odwiedziny :)

2017-11-21 20:32

Projekt "Mały tkacz z Chojnowa"

Grupa "Krasnali" 15 listopada udała się do Muzeum Regionalnego w Chojnowie. Odbył się tam kolejny etap w projekcie "Mały tkacz z Chojnowa". Dzieci miały okazję zapoznać się z historią chojnowskich tkaczy, dowiedziały się co to jest gobelin oraz przyswoiły wiele innych ciekawych informacji dotyczących regionalnego tkactwa.

2017-11-21 20:09

"Grzybki" i eksperymenty.

27 października grupę "Grzybków" odwiedziła mama Miłosza. Pani Joasia przeczytała bajkę pt. "Zagadka w domu Tadka" oraz porozmawiała z dziećmi na temat oszczędzania wody, prądu, a także czasu. Kolejnym etapem zajęć było przeprowadzenie eksperymentów z wodą. Dzieci wraz z paniami miały możliwość przekonać się czy jajko zatonie, stworzyć kolorowy deszcz, lawę, a nawet galaktykę w słoiku. Za pomocą papierków lakmusowych grupa dowiedziała się również jaki kolor ma roztwór o odczynie kwaśnym, obojętnym i zasadowym. Był to bardzo ciekawie i pouczająco spędzony czas, za co cała grupa "Grzybków" Pani Joasi serdecznie dziękuje :)

2017-10-31 21:47

Finałowe spotkanie projektu "Od bajki do bajki".

W czwartek 26.10.2017 roku w MDK-u odbyło się finałowe spotkanie projektu " Od bajki do bajki". Dzieci z grup: "Motylki", "Grzybki" oraz "Krasnale", które uczestniczyły w projekcie zostały wyróżnione oraz nagrodzone. Zebrana publiczność obejrzała przedstawienie „KaroLina i biały wąż” – w wykonaniu zespołu teatralnego „Czwórka” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie, przygotowane pod kierunkiem Barbary Słotwińskiej, a na koniec nastąpiło podsumowanie realizacji projektu w formie prezentacji oraz wręczenie gratulacji na ręce wychowawców.

2017-10-26 20:47