Święto Ziemi c.d.

Święto Ziemi - grupy zerówkowe.

2012-04-25 10:03

Spotkanie z lekarzem stomatologiem

Spotkanie z lekarzem stomatologiem panią Ulicką, podczas którego dzieci z grupy Żabki 2 i Pajacyki 2 poznały zasady dbania o zęby. Otrzymały upominki w postaci pasty do zębów.

2012-04-24 20:43

Europejskie Słoneczne Spotkania

Żabki 2 i Pajacyki 2 wzięły udział w Europejskich Słonecznych Spotkaniach przygotowanych przez uczniów Gimnazjum nr 2 i panią Potaczała. Dzieci poznały źródła energii odnawialnej oraz konia Grację, na którego utrzymanie będzie prowadzona zbiórka pieniędzy.

2012-04-24 20:13

Święto Ziemi

2012-04-23 11:27

Zielony Dzień w przedszkolu

20 kwietnia obchodziliśmy Zielony Dzień w przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu przyszły ubrane na zielono. Degustowały zielone warzywa, przede wszystkim te, które samodzielnie wyhodowały w ,,kąciku przyrody". Zgromadziliśmy przedmioty w kolorze zielonym i metodą ,,burzy mózgów" wymienialiśmy zalety koloru zielonego oraz ustaliliśmy, że jest on przyjazny środowisku. Starszaki ostro wzięły się do pracy: malowały, wycinały, wydzierały, przyklejały itp. Dzięki ogromnej wyobraźni i zaangażowaniu powstało piękne dzieło. W grupach były organizowane zielone konkursy, zielone zabawy z muzyką oraz pokaz zielonej mody i wybór ,,króla i królowej zieleni". Na koniec wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali Krasnali i w obecności p. Dyrektor i wszystkich pań złożyły przyrzeczenie, że będą dbały o przyrodę i każde z nich zostanie Przyjacielem Natury. Była też zielona zabawa, wiersze i śpiewanie piosenek o przyrodzie. Dzieci wiedzą, że kolor zielony jest przyjazny środowisku. Wychowawczynie grup dziękują wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do tego dnia.

2012-04-20 12:10