Z inicjatywny Fundacji „Na lepszy Dzień” odbyło się szkolenie na temat "Edukacja prozdrowotna rodziców i dzieci jako metoda przeciwdziałania chorobom jamy ustnej". Na szkolenie zostały wydelegowane dwie panie nauczycielki z naszego przedszkola pani Hanna Nowacka i pani Kamila Sławińska Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia: 1. Choroba próchnicowa u dzieci w wieku 0-5 lat w Polsce i na świecie 2. Opieka stomatologiczna nad dzieckiem w wieku 0-5 lat 3. Cele i założenia projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” Panie uczestniczące w szkoleniu zyskały dla dzieci użyteczny upominek w postaci szczoteczki i pasty do zębów oraz paszporcików w których zapisywać można prawidłowe mycie zębów, a w każdej grupie przedszkolnej zagościła nowa maskotka reklamująca dzieciństwo bez próchnicy.

2016-03-30 09:52