Europejskie Słoneczne Dni

8.05.2012r. grupa Żabki 2 wzięła udział w Europejskich Słonecznych Dniach organizowanych przez Gimnazjum nr 2. W tym dniu dzieci przebrane w ,,słoneczne" stroje z emblematami i ze słonecznymi różdżkami wyruszyły na spotkanie z energią słoneczną. Koordynator projektu p. M. Potaczała zaprosiła dzieci do uczestnictwa w imprezie. Oprócz nas gośćmi były dzieci ze SP nr 3 i SP nr 4 (świetlica). Uczestnicy oglądali przedstawienie ,,Wędrówki energooszczędnej żarówki", brali udział w malowaniu światłem, rozgrywkach sportowych, zabawach integracyjnych z chustą Klanza. Konkurs na słoneczny strój wygrała Oliwia Gruchot a konkurs plastyczny ,,GRACJA" Wiktoria Zeler. Dzieci otrzymały nagrody. W dalszej części imprezy dzieci ułożyły kolektor słoneczny z biletów, które przyniosły (wielkość A4). Wykonane one były z folii aluminiowej i żółtego kartonu. Później uczestnicy w słonecznym pochodzie przeszli ulicami miasta pod Urząd Miejski, gdzie powitał ich Burmistrz Miasta p. J. Serkies. Wznoszono ekologiczne okrzyki np. ,,Czy to mały czy to duży wie do czego solar służy". Projekt miał na celu rozwijanie świadomości ekologicznej oraz wykorzystanie energii słonecznej. Dyrekcji Gimnazjum nr 2 oraz koordynator projektu p. M. Potaczale serdecznie dziękujemy za zaproszenie, dostarczenie nowych przeżyć i wiadomości oraz za zapewnione dzieciom napoje i nagrody.

2012-05-09 12:51

Dzieci Dzieciom

Przedszkolaki z grup ,,0" na sali MOKSiR podczas akademii Dzieci Dzieciom.

2012-05-09 12:11

Upiększamy ogród przedszkolny

Trwają prace mające na celu upiększenie naszego ogrodu przedszkolnego. Instalowane są nowe huśtawki, karuzela, pociąg i ławeczki.

2012-05-09 11:09

Zielony Dzień c.d.

Zielony Dzień w grupach - Żabki 2 i Pajacyki 2.

2012-04-25 12:39

Zielony Dzień c.d.

Zielony Dzień w grupach - Żabki, Pajacyki i Jeżyki.

2012-04-25 11:31