U Żabek2 i Pajacyków2

Halloween u Żabek2 i Pajacyków2.

2012-11-05 17:09

Niecodzienna lekcja języka angielskiego

Z okazji zbliżającego się święta Halloween na lekcji języka angielskiego pojawiły się dzisiaj dynie i wampiry. Nauczycielem był sam czarnoksiężnik.

2012-10-30 21:15

Spotkanie z żołnierzem

26.10.2012r. grupę Żabki2 i Pajacyki2 odwiedził tata Kingi, który jest żołnierzem zawodowym w JW w Świętoszowie. Dzieci z entuzjazmem przyjęły zaproszonego gościa. Przedszkolaki maszerowały przy muzyce wojskowej, oglądały zdjęcia, słuchały opowiadania pana R.Zarotyńskiego o pracy żołnierzy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się musztra, w której dzieci uczestniczyły oraz oglądanie munduru, wyposażenia żołnierza ze szczególnym uwzględnieniem maski przeciwgazowej, żywności itp.Dzięki bezpośrednim kontaktom, zabawie, poznawaniu wielosensorycznemu dzieci szybciej i chętniej się uczą. Dziękujemy panu R. Zarotyńskiemu za poświęcenie swojego wolnego czasu oraz zaangażowanie w przygotowanie i uczestnictwo w spotkaniu.

2012-10-30 20:08

Psy w przedszkolu

Dziś odwiedzili nas członkowie towarzystwa ,,Sfora Wrocław" ze swoimi psami rasy husky syberian i nowofunlandzkiej. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o psach tej rasy i o tym jak zachować się w czasie bezpośredniego kontaktu z nimi. Oglądały pokazy wykonywania polecenia - aport i bezpiecznych zabaw z psami. Przedszkolaki pochwaliły się znajomością postawy obronnej ,,na żółwia" oraz poznały nowy sposób zabezpieczenia się przed ugryzieniem przez psa ,,naleśnik". Na zakończenie każde chętne dziecko mogło pogłaskać psa pod nadzorem ich opiekunów.

2012-10-29 14:29

Żabki1 i Pajacyki1 w muzeum

Dzieci z grupy Żabki1 i Pajacyki1 odwiedziły muzeum oglądając ekspozycje stałe i wystawę tematyczną związaną z rzeźbą. Następnie poszły na wspólny, jesienny spacer po chojnowskim rynku.

2012-10-24 18:05