Dzień Niebieski

Dzień Pomarańczowy

2015-04-29 21:15

U Żabek i Pajacyków

Wiosenny piknik za miastem.

2015-04-29 21:03

DZIEŃ ZIELONY

22 kwietnia w naszym przedszkolu zorganizowany został Zielony Dzień. W tym dniu wszystkie przedszkolaki oraz panie ubrały się na zielono. Po śniadaniu w przedszkolnym ogrodzie posadziliśmy dwa krzewy magnolii podarowane nam przez leśniczego pana Romana Książka, który po raz kolejny był naszym gościem. Następnie w kolorowym korowodzie, z bukietami kwiatów i zielonymi balonikami przemaszerowaliśmy ulicami Chojnowa w stronę Urzędu Miejskiego, gdzie spotkaliśmy się z Burmistrzem Miasta Chojnów. Na zajęciach plastycznych w pracach przedszkolaków dominował oczywiście kolor zielony.

2015-04-22 19:13

DZIEŃ NIEBIESKI

We wtorek - 21 kwietnia - obchodziliśmy w naszym przedszkolu kolejny kolorowy dzień. Tym razem był to Dzień Niebieski. Wszystkie dzieci ubrane właśnie w tym kolorze poprzez różnorodne zabawy i zajęcia poznały znaczenie wody w przyrodzie oraz nauczyły się w jaki sposób oszczędzać wodę , bez której niemożliwe jest życie na naszej planecie. W trakcie spotkania rozmawialiśmy o tym, komu potrzebna jest woda, dzieliliśmy się własnymi obserwacjami, a podczas rozwiązywania zagadek mogliśmy zabłysnąć wcześniej zdobytą wiedzą na temat wody oraz jej różnorodnych stanów skupienia. Jednak najbardziej dla nas emocjonujący był udział w ciekawych zabawach badawczych oraz doświadczeniach związanych z wodą. Po takim spotkaniu rozumiemy już, że i na nas przedszkolakach ciąży już odpowiedzialność za oszczędzanie i ochronę czystości wody , tak by nigdy nam jej nie zabrakło.

2015-04-21 21:05