Wigila u Grzybków

Przy pięknie nakrytym stole, przy dźwiękach kolęd i dzieląc się opłatkiem Grzybki poczuły atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

2011-12-21 12:44

Grupa Jeżyki

W tym tygodniu rozmawiamy o urządzeniach technicznych. Poznajemy zasady bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami domowymi. Tu wykonujemy telewizory z kartonów i rożnego rodzaju materiałów.

2011-12-14 18:07

Okres przedświąteczny to czas przygotowań. Porządki, zakupy, dekoracje oraz pieczenie ciasteczek. Kajtek z mamą upiekli w domu różne ciasteczkowe zwierzaczki. Były renifery, lisy, wiewiórki, ślimaki, jeże, niedźwiedzie. Kajetan posypywał ciasteczka kolorowymi cukiereczkami, które pięknie komponowały się z białym lukrem. Wypieki bardzo smakowały dzieciom w przedszkolu. Prosimy o jeszcze!!! Po poczęstunku dzieci poznały zabawę taneczną ,,Piekło dziewczę placki". A o to przepis na ciasteczka. Składniki na około 40 ciasteczek: 180 g zimnego masła , 200 g cukru pudru , 350 g mąki pszennej , 1 duże jajko , 1 żółtko , 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii , szczypta soli - Wszystkie składniki wrzucić do malaksera i zmiksować, aż ciasto będzie tworzyło gładką kulę. Można również wszystkie składniki umieścić w misie, posiekać szybko nożem, krótko wyrobić, do połączenia. Ciasto owinąć folią spożywczą i schłodzić w lodówce przez 30 minut. Po schłodzeniu odrywać kawałki ciasta i wałkować na grubość około 3 mm, podsypując delikatnie mąką. Wykrawać zwierzątka. Układać na papierze do pieczenia zachowując nieduże odstępy. Piec w temperaturze 180 stopni przez około 12 minut, do lekkiego zezłocenia. Lukier - białko ubić ze szczyptą soli i dodać 1 szklankę cukru pudru. Upieczone ciastka polukrować i ozdobić. Ciasto można przygotować kilka dni wcześniej i przechowywać w lodówce, można także mrozić. Zachęcamy wszystkie mamy do wspólnych wypieków razem z dziećmi.

2011-12-13 12:04

Biedronki

Bez zabawek też może być wesoło.

2011-12-09 18:40

Zabawy z pudełkami w grupie Grzybków

Dzisiaj bawiliśmy się pudełkami. Kartonowe pudła doskonale nadają się do zabawy, rozwijając percepcję przestrzenną małego dziecka.

2011-12-09 14:26