BRAWO SEBASTIAN !!!

Brawo Sebastian i wszyscy mali sportowcy !!! 14 maja 2011r. w Gimnazjum nr 2 zorganizowane były zawody rowerowe. Sebastian Kubicki z grupy Żabki 2 w kategorii 6-7 lat zajął I miejsce. Przedszkolaki uczestniczyły również w biegach w ramach akcji ,,Polska biega". Bartłomiej Degusz zajął V miejsce, a jego brat Konrad (2 lata) był najmłodszym uczestnikiem biegu. Gimnazjum zapewniło nagrody dla wszystkich uczestników biegu oraz zawodów rowerowych.

2011-05-18 11:30

,,Glinolepienie" w grupach ,,zerowych"- Żabki i Pajacyki

17.05. dzieci uczestniczyły w warsztatach twórczych ,,Glinolepienie" , które prowadził Waldemar Wnęk-Siewierski ze Zgorzelca. Zajęcia miały na celu odzwierciedlenie świata przez sztukę, rozwój sprawności manualnej oraz inwencji twórczej dzieci. Warsztatom towarzyszyła przyjemna muzyka oraz wesoła zabawa. Prace z gliny zostały w szkole i po wyschnięciu dzieci zabiorą je do domu.

2011-05-18 09:31

Zajęcia z rytmiki w grupie ,,Biedronki"

Zajęcia z rytmiki prowadzone są w przedszkolu w każdą środę przez panią Ewę Syjud. Towarzyszy im atmosfera zabawy i odprężenia. Pani Ewa stosuje wiele form, tj: naukę piosenek, zabawy ruchowe przy muzyce, grę na instrumentach perkusyjnych w czasie zabaw, piosenek i tańców, naukę tańców dostosowanych do wieku i umiejętności dzieci. Dzięki temu rozwija się muzykalność dzieci, uwrażliwienie na muzykę, poczucie rytmu, słuchu i pamięci muzycznej. Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach z rytmiki.

2011-05-13 10:07

Przedstawienie ,,Wiosenne porządki"

12.05.odwiedzili nas aktorzy z Agencji Artystycznej KANON z Krakowa.Oglądaliśmy teatrzyk pt: ,,Wiosenne porządki". Dzieci podziwiały sójkę,która spotkała się z boćkiem, wiewiórką i misiem rozmawiając o wiosennych porządkach.Przedstawienie sprawiło dzieciom wiele radości.

2011-05-13 08:43

Urodziny w przedszkolu.

Sto lat !!! W dniu urodzin Kamilka, Magdy i Paulinki życzymy im wszystkiego najlepszego.

2011-05-04 10:37