Urodziny Kubusia Puchatka w grupach ,,0"

W dniu urodzin Kubusia Puchatka dzieci przyniosły do przedszkola maskotki związane z tym misiem. Były konkursy, tańce, korowody, rysowanie bajkowych postaci, słuchanie bajek. Podsumowaniem dnia była degustacja gofrów. Dzieci miały możliwość obserwowania procesu powstawania gofrów od wyrobienia ciasta po produkt końcowy. Gofry smakowały wyśmienicie. Dzieci same dobierały dodatki np. bitą śmietanę, dżem, miód, nutella. W tym dniu przyszli w odwiedziny absolwenci przedszkola, których skusił wspaniały zapach, rozchodzący się po całym budynku.

2013-10-15 11:45

U Żabek1 i Pajacyków1

Dzieci z grupy Żabki1 i Pajacyki1 podczas lekcji bibliotecznej

2013-10-15 11:12

Urodziny Kubusia Puchatka

Dziś Kubuś Puchatek skończył 87 lat. Dzieci z naszego przedszkola składają mu najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. 100 lat Kubusiu Puchatku !!!

2013-10-14 12:36

U Grzybków

Grzybki w poszukiwaniu jesieni.

2013-10-11 12:34

U Biedronek

Zajęcia w grupie Biedronek - temat główny - ziemniak. Dzisiaj dzieci uczestniczyły w zabawie badawczej ,,co ziemniak ma w środku", obserwowały obieranie, ścieranie i odciskanie przez gazę. Wniosek : skrobia i woda. Poznawały za pomocą zmysłu dotyku mąkę ziemniaczaną i pszenną. Wykonywały jeżyki z ziemniaków i wykałaczek. Na zakończenie zajęć degustowały kisiel (wykorzystanie mąki ziemniaczanej).

2013-10-10 18:13