Z inicjatywny Fundacji „Na lepszy Dzień” odbyło się szkolenie na temat "Edukacja prozdrowotna rodziców i dzieci jako metoda przeciwdziałania chorobom jamy ustnej". Na szkolenie zostały wydelegowane dwie panie nauczycielki z naszego przedszkola pani Hanna Nowacka i pani Kamila Sławińska Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia: 1. Choroba próchnicowa u dzieci w wieku 0-5 lat w Polsce i na świecie 2. Opieka stomatologiczna nad dzieckiem w wieku 0-5 lat 3. Cele i założenia projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” Panie uczestniczące w szkoleniu zyskały dla dzieci użyteczny upominek w postaci szczoteczki i pasty do zębów oraz paszporcików w których zapisywać można prawidłowe mycie zębów, a w każdej grupie przedszkolnej zagościła nowa maskotka reklamująca dzieciństwo bez próchnicy.

2016-03-30 09:48

Wielkanocne wypieki w grupie Grzybki

Pieczenie ciasteczek

2016-03-30 09:36

Zimowe zabawy Grzybków

Zabawy na śniegu

2016-03-30 09:27

Powitanie Wiosny

Marzanno, Marzanno TY zimowa panno! Ciebie pożegnamy Wiosnę przywitamy!” Tymi słowami i z Marzanną dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na spacer by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością, a mianowicie wiosnę. Barwny korowód przedszkolaków z kolorowymi chustami, śpiewających wiosenne piosenki, przeszedł wzdłuż rzeki by przepędzić panującą zimę. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy - słomianą kukłę Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały. Dzieci głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła, my chcemy wiosnę!” próbowały wystraszyć zimę i powitać wiosnę.

2016-03-24 11:35