Nauczyciele Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie zgodnie z wcześniejszymi informacjami kontynuują strajk, który rozpoczął się 09.04.2019r. Jednocześnie przypominamy, że przedszkole świadczy dzieciom opiekę w grupie mieszanej oraz zapewnia wyżywienie. Prosimy rodziców o wyrozumiałość i zrozumienie. Z poważaniem Iwona Faluta-Borys
2019-04-12 16:43
Z powodu strajku nauczycieli wiele szkół i przedszkoli zostało zamkniętych. Wiele placówek skróciło bądź odwołało zajęcia. Z taką sytuacją możemy mieć do czynienia przez cały przedświąteczny tydzień. ZUS podpowiada rodzicom, co mogą zrobić w tej sytuacji, by zapewnić opiekę swoim dzieciom. - W sytuacji, gdy rodzice nie mają z kim zostawić dziecka, mogą zająć się nim sami i wystąpić do pracodawcy o wypłatę zasiłku opiekuńczego. Zasiłek opiekuńczy przysługuje bowiem rodzicom nie tylko wtedy, gdy ich dziecko zachoruje i wymaga opieki, ale także w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza - informuje ZUS w komunikacie. W tych przypadkach należy swojemu pracodawcy złożyć wniosek o zasiłek opiekuńczy, do którego należy DOŁĄCZYĆ OŚWIADCZENIE O NIEPRZEWIDZIANYM ZAMKNIĘCIU ŻŁOBKA, PRZEDSZKOLA LUB SZKOŁY. - Zamknięcie żłobka, przedszkola, klubu dziecięcego lub szkoły, do których uczęszcza dziecko jest traktowane jako nieprzewidziane, jeśli rodziców zawiadomiono o tym w terminie krótszym niż 7 dni przed. Zasiłek opiekuńczy przysługuje osobom objętym ubezpieczeniem chorobowym, zarówno obowiązkowo, jak i - jak to jest w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej – gdy składkę na tzw. „chorobowe” odprowadzają za siebie dobrowolnie. Przysługuje on na równi tak samo matce lub ojcu dziecka i jest wypłacany temu z rodziców, który wystąpi o jego wypłatę. Zasiłek wypłacany jest – tak jak chorobowe, czyli w wysokości 80 proc. wynagrodzenia. Można o niego wystąpić wtedy, gdy nie ma innych członków rodziny, którzy mogą dziecku zapewnić opiekę. Jeżeli rodzic jest zatrudniony, to wniosek o wypłatę dostarcza swojemu pracodawcy, ale jeśli prowadzi działalność gospodarczą, przynosi go do najbliższego ZUS-u. To wszystko można także zrobić online, jeśli ktoś ma założone swoje indywidualne konto na platformie internetowej ZUS. Dokumenty, które należy złożyć w swoim zakładzie pracy niezbędne do przyznania i wypłaty zasiłku opiekuńczego, to oświadczenie rodzica o nieprzewidzianym zamknięciu placówki oraz wniosek o wypłatę zasiłku opiekuńczego na druku ZUS Z-15. W przypadku, gdy zasiłek jest wypłacany przez ZUS (np. w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej), złożyć trzeba ZAS-36, czyli oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat i dodatkowo zaświadczenie płatnika składek wystawione na druku ZUS Z-3 - w przypadku pracowników albo ZUS Z-3a - w przypadku pozostałych ubezpieczonych oraz ZAS-36. Druk wniosku można pobrać ze strony internetowej ZUS albo w osobiście w ZUS. Można także go wydrukować po wypełnieniu - w formie elektronicznej na profilu PUE ZUS. Po zaświadczenie o uczestnictwie w strajku proszę kierować się na piętro administracji naszej placówki (II PIĘTRO)
2019-04-09 20:45
Informuję, że w przeprowadzonym na terenie Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie referendum, pracownicy przedszkola opowiedzieli się za strajkiem. W związku z powyższym od 9 kwietnia 2019 roku (wtorek) strajk nauczycieli i pracowników oświaty odbędzie się także w naszym przedszkolu i trwać będzie do odwołania. Zdaję sobie sprawę, że protest pracowników oświaty może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci, ale uprzejmie proszę o zapewnienie w tych dniach opieki dla swoich dzieci. W sytuacji braku takiej możliwości zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze. ZUS przypomina, że w przypadku niespodziewanego zamknięcia szkoły lub przedszkola, gdy nie ma możliwości zapewnienia opieki dziecka w wieku do 8 lat, rodzice mogą zająć się nim sami i wystąpić o wypłatę zasiłku opiekuńczego. Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom nie tylko wtedy, gdy ich dziecko zachoruje i wymaga opieki, ale także w razie nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza.. Zamknięcie jest traktowane jako nieprzewidziane, jeśli rodziców zawiadomiono o tym w terminie krótszym niż 7 dni. W takiej sytuacji należy złożyć swojemu pracodawcy wniosek o zasiłek opiekuńczy, do którego dołącza się oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu placówki. Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom dzieci, które mają mniej niż 8 lat (chodzi o pełne ukończone lata). Aby otrzymać zasiłek opiekuńczy należy złożyć w zakładzie pracy następujące dokumenty: - oświadczenie rodzica o nieprzewidzianym zamknięciu placówki - wniosek o wypłatę zasiłku opiekuńczego na druku ZUS Z-15A. Prosimy Państwa o wyrozumiałość i wsparcie w trudnej sytuacji.
2019-04-08 21:38
Dnia 4 kwietnia w PM nr 3 zrobiło się bardzo pomarańczowo, a wszystko za sprawą Dnia Marchewki. Przedszkolaki miały okazję poznać nowe odmiany marchwi, wypić soczek marchewkowy i oczywiście pochrupać królową dnia. Odbyły się przeróżne zabawy z marchewką w roli głównej, dzieci wykonały prace plastyczne a nawet upieczono marchewkowe ciasto.
2019-04-04 20:00
Z okazji Dnia Tęczy - 03.04. Grupy Motylki oraz Grzybki przeprowadziły eksperyment. Dzieci za pomocą cukierków skittles stworzyły własną tęcze na talerzu. Mimo, iż jest to popularne doświadczenie, zawsze wprawia dzieci w zachwyt. W tak barwnym dniu nie zabrakło również ciekawych prac plastycznych.
2019-04-04 19:41