Teatrzyk

W dniu 20 stycznia przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Przygody pingwinka" w wykonaniu aktorów Teatru Humoru IGRASZKA z Wałbrzycha.

2016-01-24 13:07

Kontynuacja wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2016/2017

Rodziców dzieci uczęszczających obecnie do Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie i planujących kontynuację wychowania przedszkolnego w naszej placówce w roku szkolnym 2016/2017, prosimy o wypełnienie deklaracji i złożenie jej w sekretariacie przedszkola do dnia 19 lutego 2016r.

2016-01-21 17:12

Góra Grosza 2015 - zakończenie Akcji

W tym roku podobnie jak w poprzednim nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2015". Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka. Przedszkolaki nie pozostały obojętne na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników. Przynosiły drobne monety groszowe. Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić dzieciom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano podliczenia wszystkich zebranych monet. Dzieci naszego przedszkola zebrały 488,95zł . W dniu 29.12.2015r. pieniądze uzbierane w ramach akcji „Góra Grosza" zostały przesłane na adres organizatora. Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy, oraz mamy nadzieję, że w następnej edycji akcji też będą chętnie brali w niej udział! Koordynatorka Akcji: Kamila Sławińska

2016-01-06 17:24

Ciekawa postać z bajki u Misiaczków

5 stycznia w grupie Misiaczków odbyło się spotkanie z cyklu „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Pierwsza na ochotnika zgłosiła się mama Zosi Ptak (córka mamusi nie poznała w stroju królewny ) a mama … spisała się na medal.. Nasz gość przeczytał dzieciom jedną z baśni znaną dzieciom na całym świecie z powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych . Była to ,,Królewna Śnieżka". Pani Ewelinka która wcieliła się w role Śnieżki bardzo interesująco przedstawiła nam losy Królewny Śnieżki a dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania o losie bohaterki. W nagrodę Misiaczki otrzymały piękne kolorowanki z postacią Królewny Śnieżki. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Zosi za piękny strój i ciekawie przeczytaną baśń. Tego typu spotkania są bardzo ważne dla rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijają one m.in. koncentrację uwagi i wyobraźnię. W związku z tym, serdecznie zapraszamy chętnych rodziców na kolejne spotkanie z tego cyklu.

2016-01-06 17:11

Sylwester u Misiaczków