Przygoda z bocianem

W środę 22 maja pomimo niesprzyjającej pogody przedszkolaki z grup "Grzybki" i "Krasnale" wybrały się do wioski bociana - Niedźwiedzic. Dzieci brały udział w warsztatach manualnych tj. szycie zwierząt z filcu. Zdobyły nowe doświadczenia w wiejskiej kuchni czyli tworzyły masło ziołowe. Ponadto na starszaki czekał zestaw zabaw ruchowych i quiz z bocianem w roli głównej. Na koniec dzieci odbyły spacer podążając śladem bocianich gniazd.

2019-05-23 23:20

Przedszkolaki przyjaciółmi przyrody!

Podsumowaniem zajęć i zabaw z całego roku dotyczących dbania o otaczające nas środowisko było przejście przez dzieci ulicami Chojnowa wprost pod Urząd Miasta, gdzie czekał na nie Pan Burmistrz Jan Serkies. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. Ekologia oraz złożyły przyrzeczenie, że już zawsze będą przyjaciółmi przyrody. Bardzo dziękujemy Panu Romanowi Książek - leśniczemu za udział i wsparcie podczas przemarszu. Dziękujemy również Panu Grzegorzowi Wiszniowskiemu - tacie Zosi za zaangażowanie w akcje poprzez wykonanie dyplomów.

2019-05-23 23:03

Tęczowa zabawa!

Dnia 7 maja 2019 roku grupa Biedronki wyczarowała tęczę w szklance przy pomocy kolorowej wody. Dzieci chętnie uczestniczyły w doświadczeniu a następnie chętnie tworzyły tęczę na kartce papieru.

2019-05-08 21:43

Ostatni etap projektu "Od Rycerza Do Żołnierza"

Dnia 30.04.2019r. "Krasnale" wraz z grupą "Motylki" poznały tajniki żołnierskiego szlifu. Dzieci były z wizytą w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej im. gen. Broni S. Maczka w Świętoszowie. Przedszkolaki uczestniczyły w: - złożeniu kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą poległym żołnierzom, -pokazie sprzętu wojskowego, - zwiedzaniu sali tradycji, -pokazie urządzenia szkolno- treningowego broni strzeleckiej Śnieżnik, - zabawie w symulatorze czołgu LEOPARD 2A4. Moc wrażeń i doświadczeń dzieci przelały na prace plastyczne.

2019-05-07 19:57

Zawieszenie strajku

Szanowni Rodzice! W związku z zawieszeniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli informujemy, że zajęcia dydaktyczno - opiekuńczo - wychowawcze zostaną wznowione dnia 29.04.2019r.

2019-04-26 11:53