Dzień Marchewki

Jak co roku 4 kwietnia w naszym przedszkolu zrobiło się pomarańczowo, a wszystko za sprawą Dnia Marchewki.
Jest to wydarzenie, które przypomina dzieciom jak ważne jest jedzenie warzyw. Marchew jest jednym z dziesięciu najważniejszych ekonomicznie warzyw na świecie.
Przedszkolaki utrwaliły ciekawostki dotyczące marchewki, brały udział w marchewkowych zabawach, wykonały prace plastyczne oraz co najważniejsze schrupały "marchewkowe frytki".
Grupę Biedronki odwiedziła mama Ady, która przeczytała dzieciom bajkę, a następnie wspólnie z dziećmi zrobiła marchewkowy sok. Pani Edyta przygotowała również dla wszystkich ciastka marchewkowe. Wszystko było przepyszne! Bardzo dziękujemy za wizytę!

2023-04-06 17:34

Wiosenne warsztaty

W dniach 30 - 31 marca dzieci z grup: Żabki, Pajacyki, Grzybki oraz Motylki uczestniczyły w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Bernardę z pracowni artystycznej EcoArt. W trakcie zajęć przedszkolaki układały mozaikę ceramiczną, ćwicząc przy tym koncentrację, spostrzegawczość - jednocześnie świetnie się bawiąc

2023-04-06 17:33

Dzień Wody

W Dniu Wody celem wszystkich zabaw było uświadomienie dzieciom znaczenia wody w przyrodzie, konieczności jej oszczędzania oraz rozwijanie zainteresowań związanych z ekologią. Eksperymenty i doświadczenia z wodą rozbudzają ciekawość otaczającego świata oraz uczą dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków.
Był to bardzo ciekawy i niebieski dzień!

2023-04-06 17:30

Wiosna, ach to Ty!
Przedszkolaki pożegnały zimę i przywitały wiosnę!
Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny spaliliśmy symboliczną Marzannę, a Panie przedstawiły wiosenny teatrzyk.
21 marca obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. To symbol solidarności z osobami z zespołem Downa. Dopełnieniem obchodów tego Święta jest założenie dwóch niepasujących skarpetek jako integracji z tymi ludźmi oraz zwiększenie tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych. Taki był też cel konkursu, którego podsumowanie odbyło się właśnie 21marca.
Wyniki konkursu:
1 miejsce Zuzanna Śliwińska,
2 miejsce Filip Zwierz,
3 miejsce Filip Grześkowiak.
Wyróżnienia otrzymały: Helena Michnej, Nikola Markowicz, Julia Bieżuńska, Michał Potrzebski, Hanna Kałużna.

2023-04-06 17:28

Dbamy o nasze ząbki!

Dnia 17 marca w naszym przedszkolu odbyło się bardzo ciekawe spotkanie. Wszystkie przedszkolaki odwiedziła Pani Stomatolog Monika Czarnecka, która opowiedziała o swoim zawodzie. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Przedszkolaki wiedzą już, że słodycze można jeść, ale w niewielkich ilościach, a potem należy oczywiście porządnie wyszorować zęby.
Mamy nadzieję, że od tej pory już żadne dziecko nie będzie bało się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamiętają na zawsze.
Bardzo serdecznie dziękujemy za to pouczające spotkanie!

2023-04-06 17:26