W NASZYM PRZEDSZKOLU:

• Pracujemy według nowatorskich programów i metod nauczania.

• Współpracujemy z poradnią psychologiczno - pedagogiczną.

• Korzystamy z elementów metody opracowanej przez Weronikę Sherborne, której celem jest poza prawidłowym rozwojem fizycznym dziecka zdobycie pewności siebie i poczucie bezpieczeństwa w otoczeniu.

• W zakresie edukacji matematycznej korzystamy z założeń programu Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, według której w nauczaniu matematyki najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka – „stanowią one budulec, z którego dziecko tworzy pojęcia i umiejętności".

• Wykorzystujemy elementy pedagogiki Marii Montessori, stosujemy ćwiczenia wyciszające, ułatwiające skupienie uwagi oraz ćwiczenia na wyciszenie emocji.

• Realizujemy również ćwiczenia wyostrzające zmysły.

• Duży nacisk kładziemy na edukację artystyczną (wykorzystując techniki dramy), ekologiczną oraz prawidłowy rozwój fizyczny dziecka.

• Kończąc nasze przedszkole dzieci potrafią czytać, pisać oraz mają dobrze opanowane podstawy matematyki.

W NASZYM PRZEDSZKOLU KAŻDE DZIECKO:

• poznaje siebie, swoje możliwości psychiczne, społeczne i rozwojowe,

• ma zapewniony wszechstronny rozwój osobowości w każdej dziedzinie poznania, z zachowaniem jego indywidualności oraz możliwości rozwojowych,

• poznaje przyrodę bliższego i dalszego otoczenia, wzbogaca wiedzę w oparciu o aktywne metody pracy,

• poznaje zasady ochrony środowiska, prowadzi różnorodne doświadczenia związane z życiem fauny i flory,

• aktywnie uczestniczy w różnorodnych zajęciach dydaktycznych,

• ma możliwość uczestniczenia w zajęciach z języka angielskiego, rytmiki i religii,

• nabywa umiejętności związane z osiągnięciem gotowości do podjęcia nauki w szkole.