Rekrutacja 2020/2021

Szanowni Państwo w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania przedszkola w celu zapewnienia możliwości składania wniosków o przyjęcie do przedszkola informuję, że wnioski można składać: - mailowo na adres p-m3@tlen.pl, oryginał należy dostarczyć w późniejszym terminie po zakończeniu ograniczeń. - listownie na adres Przedszkole Miejskie nr 3 w Chojnowie, ul. Krasickiego 1, 59-225 Chojnów. - W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 76 81 88 490 - Prosimy o PODAWANIE DOKŁADNYCH DANYCH TELEADRESOWYCH.

2020-03-16 10:26

Ważny komunikat!

Zgodnie z decyzją Premiera placówki oświatowe zawieszają zajęcia dydaktyczno - wychowawcze w dniach 12.03. - 25.03. 2020r. W szczególnych przypadkach rodzice mogą przyprowadzić dzieci do placówki w dniach 12.-13.03.2020r. będą jednak prowadzone jedynie zajęcia opiekuńcze. W miarę możliwości prosimy o zgłoszenie obecności dzieci w przedszkolu w tych dniach (12.-13.03.) "Najlepszym wyjściem dla naszych dzieci jest niewychodzenie z domu, ponieważ dzieci w bardzo łatwy sposób mogą zarażać innych; to zachowanie bardzo odpowiedzialne, ponieważ dzieci w sposób nieświadomy mogą zarazić swoich dziadków" - stwierdził Morawiecki. Minister zdrowia Łukasz Szumowski: "To jest czas kwarantanny całego naszego społeczeństwa. To jest czas, który powinniśmy spędzić w domu, w izolacji, poważnie to potraktujmy. Unikajmy skupisk ludzkich, na spacer możemy wychodzić, ale komunikacja publiczną lepiej nie jeździć."

2020-03-11 12:57

UWAGA!

W RAMACH PROFILAKTYKI KORONAWIRUSA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 3 WPROWADZAMY: 1.Ograniczenie poruszania się po budynku przedszkola, dzieci proszę przyprowadzać i odbierać przy wyznaczonych bramkach na parterze i przy szatni na 1 piętrze. 2.Prosimy o nie korzystanie z głównej klatki schodowej. 3.Prosimy o ograniczenie osób przyprowadzających i odbierających dzieci do przedszkola do 1 osoby. 4.Prosimy o bezwzględne pozostawienie w domu chorego dziecka. 5.Prosimy o zachowanie ostrożności i nie przyprowadzanie dziecka, jeżeli mieli Państwo kontakty z osobami, które były w strefach występowania koronawirusa (zarówno w Polsce jak i za granicą). 6.Prosimy o śledzenie wiadomości na naszej stronie internetowej i Facebooku. 7.Rodzicu, sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. 8.Rodzicu, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy Ci się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. A Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz.1368). Z poważaniem Iwona Faluta-Borys

2020-03-10 20:18

APEL DO RODZICÓW!

Drodzy Rodzice! W ostatnim czasie nasiliły się zachorowania na różnego rodzaju wirusy. Przyprowadzając dziecko z infekcją do przedszkola narażacie nie tylko zdrowie swoich, ale i innych dzieci oraz dorosłych. Placówki oświatowe są zobowiązane do zapewnienia wszystkim dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki. Za bezpieczny pobyt dziecka w przedszkolu, nie można uznać pobytu wśród dzieci chorych. Prosimy zatem, aby: - DZIECI CHORE POZOSTAWIĆ W DOMU. - NIE PRZYPROWADZAĆ DO PRZEDSZKOLA DZIECI PRZEZIĘBIONYCH - KATAR TO TAKŻE CHOROBA. - PAMIĘTAĆ O POZOSTAŁYCH DZIECIACH, NIE NARAŻAĆ ICH ZDROWIA. - MIEĆ NA UWADZE NIE TYLKO SWOJE DOBRO, ALE I DOBRO INNYCH. Jeżeli dziecko źle poczuje się w czasie pobytu w przedszkolu, NAUCZYCIEL MA OBOWIĄZEK poinformować o tym rodzica, a RODZIC MA OBOWIĄZEK odebrać dziecko z przedszkola.

2020-03-01 22:31

W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa przypominamy zasady profilaktyki zdrowotnej:

 Rodzicu, porozmawiaj z dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania (instrukcja dotyczącą mycia rąk na naszej stronie internetowej i tablicach informacyjnych w przedszkolu);  Rodzicu, nie posyłaj przeziębionego i chorego dziecka do przedszkola;  Rodzicu, jeśli nie miałeś kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;  Rodzicu, jeśli wróciłeś z dzieckiem z terenów występowania koronawirusa i masz objawy grypopodobne, bezzwłocznie powiadom najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;  Rodzicu, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy Ci się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);  Rodzicu, sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.  Kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Legnicy 76 7245310 W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

2020-03-01 22:18