Konkurs plastyczny "Legendy polskie"

Konkurs plastyczny "Legendy polskie" - wykonanie ilustracji do wybranej polskiej legendy. Prace składamy w swoich grupach do 12.11.2021r. Regulamin: 1. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie. 2. Dzieci wykonują prace samodzielnie w domu. 3. Każde dziecko może złożyć 1 prace płaską w formacie A4. 4. Technika pracy jest dowolna. 5. Prace należy podpisać na odwrocie: Imię i nazwisko, nazwa grupy przedszkolnej oraz tytuł wybranej polskiej legendy. 6. Na zwycięzców czekają nagrody.

2021-11-04 15:31

Szanowni Państwo, Ze względu na dużą zachorowalność, zwłaszcza wśród dzieci prosimy, aby do placówki przyprowadzać tylko całkowicie zdrowe przedszkolaki. BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI ZA ZDROWIE SWOJE I INNYCH. Przypominamy i prosimy również o zachowanie dystansu, dezynfekcje rąk oraz zasłanianie ust i nosa. Bądźmy rozsądni - zadbajmy o siebie i nasze dzieci.

2021-11-03 09:07

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Informujemy, że Przedszkole Miejskie nr 3 w Chojnowie znajduje się na liście placówek wychowania przedszkolnego oraz szkół, którym w roku 2021 zostało przyznane dofinansowanie na zakup nowych książek w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025″. Dzięki dotacji mamy możliwość urozmaicić kąciki czytelnicze, które rozwijają i poszerzają wiedzę naszych przedszkolaków.

2021-11-02 10:34

Wizyta w Żłobku

W minioną środę przedszkolaki z grupy Grzybki w ramach projektu Bliżej natury zaprezentowały w Żłobku Miejskim w Chojnowie krótką inscenizację o tematyce ekologicznej, przybliżającą dzieciom tematykę prawidłowej segregacji śmieci. Projekt dofinansowano ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacja Wrzosowa Kraina w ramach ścieżki tematycznej "Działaj Lokalnie i ekologicznie" w partnerstwie z fundacją WWF Polska.

2021-10-29 10:59

Dzień Zwierząt

We wtorek 5 października w ramach realizacji projektu "Bliżej Natury" odbyły się zajęcia związane z obchodzonym w tym tygodniu Dniem Zwierząt. Dzieci z grupy Biedronki zaprezentowały inscenizację na podstawie wiersza "Zoo" Jana Brzechwy. Przedszkolaki zostały zapoznane z ciekawostkami na temat wymienionych zwierząt oraz otrzymały dyplomy za rozpoznanie zwierzątka po jego odgłosie. W spotkaniu wzięły również udział Panie ze Stowarzyszenia LGD Wrzosowa Kraina, które przybliżyły dzieciom tematykę pszczół. Zdobyte informacje o pszczołach dzieci utrwaliły oglądając prezentacje multimedialną. Zajęcia miały na celu poszerzenie wiedzy na temat zwierząt, uwrażliwienie maluchów na szanowanie nawet najmniejszego zwierzątka oraz uzmysłowienie jak wielkie znaczenie dla człowieka odgrywają zwierzęta. Projekt dofinansowano ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundacja Wrzosowa Kraina w ramach ścieżki tematycznej "Działaj Lokalnie i ekologicznie" w partnerstwie z fundacją WWF Polska.

2021-10-06 19:05