Światowy Dzień Książki i praw autorskich

W związku z obchodzonym 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i praw autorskich przedszkolaki przeniosły się w świat dziecięcej literatury, pomogli im w tym zaproszeni goście: Misiaczki odwiedziła dziś Pani Ania - mama Hani, która przeczytała bajkę pt. Kaczka na spacerze. Biedronki odwiedziła grupa Grzybki, Pani Justyna oraz kilkoro starszaków przeczytali dzieciom krótkie bajeczki oraz porozmawiali o szanowaniu książek. Grupę Słoneczka odwiedziła mama Emilki, która przeczytała "Bajeczki mojej córeczki". Do grupy Żabki i Pajacyki przybyła Pani Agnieszka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie. Krasnale zaprosiły do siebie mamę Helenki, która przeczytała bajkę "Gruffalo autorstwa Julii Donaldson. W podziękowaniu dzieci zaprosiły Panią Dorotę do tańców i śpiewu. Krasnale wykonały również ilustracje do wysłuchanego utworu oraz stworzyły bajki własnego autorstwa. Motylki wysłuchały uważnie utwory czytane przez panią Darię, opowiedziały o swych ulubionych książkach oraz zamieniły się w autora rysunkowej bajki. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i miłe spotkania. Zapraszamy częściej do odwiedzania naszych przedszkolaków. Zachęcamy rodziców do codziennego czytania bajek swym pociechom.

2022-05-27 18:55

Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych

W ganku placówki wywieszona została lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie. Tryb odwoławczy przy przyjęciu do przedszkola określa Art. 158 Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r prawo oświatowe, który mówi: 1. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do przedszkola. 2. Komisja sporządza uzasadnienie w terminie 5 dni od dnia wystąpienia rodzica z wnioskiem. 3. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia do komisji rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięć komisji. 4. Dyrektor przedszkola rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji w terminie 7 dni. 5. Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola przysługuje skarga do sadu administracyjnego. Chojnów, 27.04.2022 r.

2022-04-27 12:12

Dzień Ziemi 2022

Świat w naszych rękach! Pod takim hasłem w tym roku obchodziliśmy dzień naszej planety Ziemi. Przedszkolaki obchody rozpoczęły wcześniej biorąc udział w konkursie na ekoLudka - postaci stworzonej z materiałów recyklingowych. Jeszcze raz gorąco dziękujemy Państwu Myśko za ufundowanie nagrody głównej oraz anonimowemu sponsorowi za pozostałe upominki. Przedszkolaki ubrane dziś były w barwy kuli ziemskiej. Stworzyły rozmaite prace plastyczne oraz zdobyły nowe informacje jak dbać o nasze środowisko. Na ogrodzie przedszkolnym Panie nauczycielki wraz z dziewczynkami z grupy Grzybki przedstawiły ekologiczną inscenizację na podstawie scenariusza Zofii Wójcik pt. A ja coś mam. Na koniec wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę "Świat w naszych rękach" oraz utrwaliły zasady dotyczące segregacji śmieci. Pamiątką z Dnia Ziemi są naklejki ufundowane i stworzone przez Pana Tomasza Halikowskiego - dziękujemy serdecznie ☺️

2022-04-22 17:28

Wyniki konkursu na ekoLudka

Z przyjemnością ogłaszamy, że konkurs na ekoLudka został rozstrzygnięty. Bardzo serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie, łącznie otrzymaliśmy aż 50 prac! Recyklingowe stworki można podziwiać w ganku przedszkola 🙂 Wybór zwycięskiej pracy był bardzo trudny. Po zliczeniu głosów i naradzie jury (w składzie pracownicy przedszkola oraz fundator nagrody głównej - Karolina Myśko) zdecydowało, że: Nagroda główna - darmowy wstęp do Osady Danieli w Zamienicach dla całej rodziny otrzymują egzekwo Milena Ziemiańska z grupy Krasnale oraz Piotr Tymczyszyn z grupy Słoneczka. Wyróżnienie otrzymuje rodzeństwo Hanna i Filip Soboń z grupy Biedronki i Krasnale. Ze względu na tak duże zaangażowanie i kreatywność wśród prac każde dziecko, które wzięło udział w konkursie otrzymało upominek ufundowany przez anonimowego darczyńcę - dziękujemy ☺️ Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłych konkursach 🙂

2022-04-22 14:56

Konkurs na ekoLudka

Szanowni Rodzice, Z okazji Dnia Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia (piątek) organizujemy pokaz ekoLUDKA, czyli postaci stworzonej z odpadów recyklingowych np. z kartonu, plastiku, szkła, folii, tworzyw sztucznych. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Warunki wzięcia udziału: 1. Dziecko wraz z rodziną przygotowuje 1 prace. 2. ekoLudek powinien być pracą autorską, kreatywną, w formie przestrzennej. 3. Praca musi być wykonana z materiałów nadających się do powtórnego przetworzenia. 4.Prace nie mogą przekraczać 50 cm wysokości. 5.Technika wykonania pracy jest dowolna. 6. Pracę należy dostarczyć do swoich grup przedszkolnych do rana 21.04.2022r. (czwartek) 7. Pracę należy podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka oraz podać grupę, do której uczęszcza. 8. ekoLudka oceniać będzie komisja. Pod uwagę brane są następujące kryteria: kreatywność, estetyka wykonania pracy, wkład pracy, różnorodność wykorzystanych materiałów i surowców wtórnych. 9. Wygrywa tylko 1 praca. Za najciekawszego ekoLUDKA została ufundowana dla całej zwycięskiej rodziny wejściówka do Osady Danieli w Zamienicach. Bardzo dziękujemy Państwu Myśko za taki prezent 🙂 Prosimy, aby w piątek 22 kwietnia dzieci ubrane były w barwy naszej planety (zielony, niebieski).

2022-04-19 09:36