Dzień Postaci z Bajek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypada 5 listopada, w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo bajkowo. Dzieci przebrały się za ulubionych bohaterów bajek i baśni, przyniosły zabawki z nimi związane oraz popularne książki dla najmłodszych. Panie z grup Żabki, Pajacyki, Grzybki i Słoneczka przedstawiły dzieciom teatrzyk komediowy pt. Czerwony Kapturek. Przedszkolaki świętnie się bawiły, a co najważniejsze zapamiętały morał płynący z bajki. Tego dnia nie zabrakło zagadek, zabaw i rozmaitych prac plastycznych. Grupa Krasnale była również z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Święto niesie ze sobą nie tylko dobrą zabawę i chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić dzieci i dorosłych do częstszego czytania książek.

2022-11-07 14:10

Zbiórka karmy dla zwierząt zakończona!

W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Legnicy. Cieszymy się, że tak wiele dzieci odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszym przedszkolakom. Dlatego serdecznie dziekujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom, darczyńcy oraz personelowi za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy - TO DOBRY NAWYK! 🙂

2022-11-07 14:08

Oferta pracy

Zatrudnimy nauczyciela wychowania przedszkolnego na stanowisku nauczyciel współorganizujący. Dodatkowa specjalizacja pedagogika specjalna lub oligofrenopedagogika. Zatrudnienie od 01.12.2022r. Oferty proszę składać w sekretariacie Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie do dnia 21.11.2022r. Kontakt telefoniczny: 76 8188490 E-mail: p-m3@tlen.pl

2022-11-02 14:12

Wizyta w Muzeum

W zeszłym tygodniu dzieci z grupy Żabki wybrały się z wizytą do Muzeum Regionalnego w Chojnowie, gdzie miały możliwość uczestniczyć w słuchowisku pt. "Skora- rzeka Chojnowa" - będącym dźwiękowo - historyczną podróżą wzdłuż rzeki Skóry. Bardzo dziękujemy za zaproszenie 🙂

2022-11-02 14:10

Dzień Dyni

Dziś w naszym przedszkolu zrobiło się strasznie dyniowo. Z okazji Święta Dyni dzieci poznały jej właściwości i zastosowanie. Warzywo zostało ozdobione według pomysłów małych artystów. W grupie Żabki odbyły się warsztaty szycia dyń, które zorganizowała mama Jacka, Pani Marta - grupa serdecznie dziękuje za przygotowanie wszystkich materiałów🙂 Przedszkolaki przebrane za różne postacie bawiły się robiąc sobie psikusy, wcześniej oznajmiając „cukierek albo psikus”. Jest to nawiązanie do poznawania przez dzieci obchodów święta zmarłych w innych regionach świata. Cały dzień przepełniony był tańcami, konkursami oraz zajęciami plastycznymi.

2022-11-02 14:09