U Krasnali

Krasnale na warsztatach w muzeum dowiedziały się jak powstają bombki choinkowe.

2014-12-15 18:01

U Motylków

Motylki na warsztatach w muzeum wykonały stroiki świąteczne.

2014-12-11 18:06

UWAGA RODZICE

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym artykułem z czasopisma ,,Mój Przedszkolak" pt.,,Wybieramy prezent czyli jak spełnić marzenia dziecka".

2014-12-10 17:26

Przedstawienie pt.,,Smoczy festyn"

Dzieci obejrzały dziś przedstawienie pt.,,Smoczy festyn" w wykonaniu aktorek Teatru Moralitet z Krakowa. Widowisko propagowało działania prozdrowotne. Głównym celem sztuki było uświadomienie dzieciom, jak ważny jest zdrowy styl życia czyli ruch na świeżym powietrzu, uprawianie sportów, spożywanie dużej ilości warzyw i owoców oraz dbałość o higienę. Kilkoro dzieci z widowni zademonstrowało misiowi ćwiczenia, które na początku wykonywał niezdarnie, ponieważ był ociężały. Później jednak obiecał, że będzie ćwiczył codziennie i unikał słodyczy. Królewna Lu zadeklarowała zaś jazdę na rowerze i na łyżwach. Natomiast Błazenka gromkim okrzykiem przedszkolaki namówiły do pójścia do dentysty i mycia ząbków po posiłkach. „Odmienieni” bohaterowie namawiali również najmłodszych do zdrowego trybu życia. Gra aktorów oraz wesoły charakter spektaklu sprawiły, że dzieci nie tylko fantastycznie się bawiły. Uzyskały też wiele cennych informacji związanych z tym, co robić, aby być silnym i zdrowym.

2014-12-08 18:26

Wizyta św. Mikołaja

,,Mikołaj” Idzie, idzie święty z nieba. Oto jest wśród nas. Witaj święty Mikołaju. Witaj, witaj nam. Dobry, święty Mikołaju wszystkie dzieci Cię kochają. Usiądź sobie między nami. Obdarz dzieci prezentami. Cały długi rok czekamy. Cieszymy się wszyscy. Chcemy Ciebie tu przywitać w dzień tak uroczysty. Przyszedłeś dziś do nas Święty Mikołaju zmęczony z długiej drogi. Taki radosny, uśmiechnięty, choć bolą Cię pewnie nogi. Wszyscy Cię dzisiaj serdecznie witamy. Tobie też wesołą piosenkę zaraz zaśpiewamy. Dziś do naszego przedszkola przybył długo oczekiwany gość - św. Mikołaj. Obdarował wszystkie grzeczne dzieci prezentami i obiecał wrócić do nas za rok. Będziemy czekać. Nieoczekiwanie odwiedziła nas jeszcze grupa zmotoryzowanych Mikołajów, którzy poczęstowali dzieci i panie słodyczami. Bardzo dziękujemy za sprawienie przedszkolakom takiej niespodzianki.

2014-12-05 18:42