Wizyta leśniczego

Grupa Słoneczek zaprosiła dzieci z pozostałych grup na spotkanie z leśniczym panem Romanem Książkiem. Na początku spotkania leśniczy zaprezentował dzieciom kolorowe tablice ze zwierzętami leśnymi. Opowiadał o swojej pracy oraz zwyczajach leśnych zwierząt, ich przysmakach zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy trudno zdobyć im pożywienie. Dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób mogą pomóc zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Na zakończenie podziękowały serdecznie za miłe spotkanie, a pan Roman Książek obdarował nas przygotowanym wcześniej pokarmem dla ptaków.

2011-12-12 11:48

Spotkanie z hutnikiem

,,Od górnika do hutnika" - Dzieci z grupy Krasnali gościły dzisiaj hutnika, pana Ireneusza Merunowicza, który przybliżył przedszkolakom proces wytopu rudy miedzi. W spotkaniu uczestniczyły najstarsze grupy- Krasnale, Motylki i Grzybki. Dzieci oglądały zdjęcia i film z Huty Miedzi w Legnicy. Bardzo dziękujemy panu Merunowiczowi za ciekawą opowieść o ciężkiej pracy hutników.

2011-12-09 12:26

Urodziny Milenki

,,Żyj nam sto lat i uśmiech miej na twarzy, niech życie ci da to wszystko o czym marzysz."

2011-12-07 18:55

Przygotowujemy się do wizyty św. Mikołaja

,,...Bo najpiękniejsza będzie choinka w sali przedszkolaków i najpiękniejsze będą prezenty dla małych i starszaków."

2011-12-02 19:36

Andrzejki

Z okazji Andrzejek w dniu 30.11.2011r. Żabki zaprosiły do wspólnej zabawy dzieci z grupy Słoneczek. Wspólnie przygotowaliśmy różne wróżby, zagadki i niespodzianki. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Dzieci były bardzo ciekawe i chętnie się bawiły. Śmiechu było co niemiara.

2011-12-01 12:04