(szerokość: 190 / wysokość: 268)

Program Kubusiowi Przyjaciele Natury

.

Informujemy rodziców dzieci, że nasze przedszkole przystąpiło do programu Kubusiowi Przyjaciele Natury, mającego na celu popularyzację ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych. Uczestnicząc w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury" przedszkole otrzymuje materiały edukacyjne, dzięki którym możliwa jest realizacja scenariuszy zajęć oraz wybranych działań ekologicznych: teczka edukacyjna dla nauczyciela, zestaw płyt CD, plakat programu, książeczki dla dzieci, upominek dla dzieci, certyfikat, potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury" W trakcie programu nauczyciele prowadzą zajęcia ekologiczne – przedszkolaki obchodzą Dzień Marchewki, Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury oraz organizują patrole ekologiczne. Zajęcia te dają wiele zabawy, ale również uczą jak dbać o naturę od najmłodszych lat.

Program Kubusiowi Przyjaciele Natury

Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem.

Szacunku do niej powinniśmy uczyć już od najmłodszych lat. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń.

Mając to na uwadze w roku szkolnym    nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do  ogólnopolskiego programu edukacyjnego

„Kubusiowi Przyjaciele Natury".

Działania edukacyjne są dostosowywane do programów nauczania w przedszkolach i z pewnością uatrakcyjnią zajęcia dla dzieci oraz wprowadzą je w piękny i fascynujący świat natury.

Na stronie internetowej  :

www.http://przyjacielenatury.pl/  zamieszczone są materiały informacyjne o naszej akcji.